Zlínský Jakub Jugas (vpravo) v souboji s Lukášem Tomášem ze Znojma.

Zlínský Jakub Jugas (vpravo) v souboji s Lukášem Tomášem ze Znojma. | foto: Dalibor Michalčík, MF DNES

Druholigoví fotbalisté Zlína uspěli na Spartě a dotáhli se na lídra

• 0
Skvělý vstup do sezony prožívají druholigoví fotbalisté Zlína. Po čtyřech kolech jsou bez porážky druzí v tabulce za Opavou jen vinou horšího skóre. Bilanci si vylepšili vítězstvím 1:0 na hřišti rezervy Sparty Praha. Jedinou branku vstřelil střídající Jiří Dobeš.

"Vítězství jsme doslova urvali bojovností a disciplínou," radoval se trenér FC Tescoma Alois Skácel. Pro Zlín to byla první venkovní výhra v roce 2011. Ovšem větší šance si vytvořili domácí.

"Postupem času ale bylo jasné, že kdo vstřelí první gól, vyhraje," upozornil Skácel. Rozhodující akce se zrodila v 76. minutě. Švach z levé strany odcentroval a střídající Jiří Dobeš pálil přesně. Byla to jeho první druholigová branka ve zlínském dresu.

"Soupeř nevyužil šanci a krátce na to jsme udeřili," pochvaloval si kouč Zlína.

Jenže v závěru se hosté museli bránit náporu Sparty. Navíc v deseti, protože v 78. minutě hřiště nuceně opustil kvůli druhé žluté kartě Petr Švach. "Zodpovědným výkonem a bojovností jsme výhru udrželi," podotkl Skácel.

Pomohl také brankář Dostál, který tři minuty před koncem lapil tutovku Slepičky.