Druholigoví fotbalisté Zlína uspěli na Spartě a dotáhli se na lídra

12:30aktualizováno  12:30
Skvělý vstup do sezony prožívají druholigoví fotbalisté Zlína. Po čtyřech kolech jsou bez porážky druzí v tabulce za Opavou jen vinou horšího skóre. Bilanci si vylepšili vítězstvím 1:0 na hřišti rezervy Sparty Praha. Jedinou branku vstřelil střídající Jiří Dobeš.

Zlínský Jakub Jugas (vpravo) v souboji s Lukášem Tomášem ze Znojma. | foto: Dalibor MichalčíkMF DNES

"Vítězství jsme doslova urvali bojovností a disciplínou," radoval se trenér FC Tescoma Alois Skácel. Pro Zlín to byla první venkovní výhra v roce 2011. Ovšem větší šance si vytvořili domácí.

"Postupem času ale bylo jasné, že kdo vstřelí první gól, vyhraje," upozornil Skácel. Rozhodující akce se zrodila v 76. minutě. Švach z levé strany odcentroval a střídající Jiří Dobeš pálil přesně. Byla to jeho první druholigová branka ve zlínském dresu.

"Soupeř nevyužil šanci a krátce na to jsme udeřili," pochvaloval si kouč Zlína.

Jenže v závěru se hosté museli bránit náporu Sparty. Navíc v deseti, protože v 78. minutě hřiště nuceně opustil kvůli druhé žluté kartě Petr Švach. "Zodpovědným výkonem a bojovností jsme výhru udrželi," podotkl Skácel.

Pomohl také brankář Dostál, který tři minuty před koncem lapil tutovku Slepičky.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Zlínský útočník Ondřej Veselý v akci během duelu s Třincem
Pomohlo, že nás podceňovali, myslí si zlínský kapitán Veselý

Před startem sezony jim mnozí přisuzovali místo v extraligové baráži. Zlínští hokejisté se ale v úvodní čtvrtině základní části nepřejícím předpovědím vzepřeli...  celý článek

Zlínský fotbalista Daniel Holzer (ve žlutém) v utkání se Šeriffem Tiraspol.
Na Kodaň jsem se těšil už od losu, říká zlínský Holzer

S Jánem Gregušem se potkal na startu své kariéry v Baníku Ostrava, s Michaelem Lüftnerem váleli v reprezentačním výběru do 21 let, který postoupil na Euro.  celý článek

Antonín Honejsek ze Zlína přihrává, sleduje ho David Květoň z Vitkovic.
Obrat nevyšel. Zlín proti Vítkovicím doplatil na špatnou disciplínu

Mohlo to být déja vu po dvou dnech. Jenže nebylo. Zatímco nedělní domácí zápas proti Plzni dovedli hokejisté Aukro Berani Zlín ze skóre 1:4 do samostatných...  celý článek

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.