Diskuze

Prodejny v malých obcích se neuživí. Starostové chtějí pomoc od kraje

Z vesnic mizí obchody, situace se za poslední rok podstatně zhoršila. Starostové menších obcí varují před vymřením vesnické kultury a žádají o dotace kraj. Ten je však zdrženlivý.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

O43t13o 83P50a53l33d23u74s

1. 7. 2017 17:44

Auto, náklady na jeho provoz, dva zaměstnanci jeden vybírá objednávky druhý nakupuje. Někdo kdo je bude kontrolovat vychází to minimálně sto tisíc měsíčně.;-D;-D;-D;-D I plošné dotace vyjdou levněji.

0 0
možnosti

Na tomto místě je potřeba připomenout, že většina hypermarketů daní v zahraničí a odvádí tam i své zisky. To je hlavní důvod proč u nás máme menší životní úroveň než na západě a proč nemohl Babiš naplnit státní pokladnu. Tady nám utíká stokrát více na daních, než může přinést veškerá EET, kontrolní hlášení a podobné .........:-/

3 1
možnosti

Pokud si můžu vybrat, budu si chtít vybrat. Nabídka masa a syru a vůbec všeho je v těch obchodech mizerná, občas maji jen to, co se nejlip prodává (30% eidam atd.). To mám jíst jako bezdomovec, aby se uzivil obchod?

2 0
možnosti

Jsem pro pomoc obcím, které si samy provoz prodejen a hospůdek neufinancují tak, aby se vesničky nevylidňovaly, i ony mají svůj smysl. Lidem z měst, kde mají zajištěn nadstandard, se lehko mluví, ale hůř chápou stav základních služeb ve vískách. Stejné je to s poštou, lékařem, školou, opravami ad. Kraje by se měly podle místních podmínek podílet na provozu těchto zařízení, aby potřebným obcím a občanům usnadnily běžný život.

3 2
možnosti

Další důksz o zrůdnosti EET = bohužel 30% národa se domnívá, že právě obchůdky na vesnici byly ti největší mafiáni, zatím co jejich guru okradl stát o stovky milionů při transakci s dluhopisy Rv

6 7
možnosti

Hospody, školy a obchody se na venkově zavírají posledních 20 let. To nemá s EET nic společného. Ač by si to mnozí přáli.

4 6
možnosti

P49e85t44r 70B98á55č49a

23. 6. 2017 21:48

Tak at skonci no.

Duchcodci stejne nalezli nonstop ve vsech marketech.

1 7
možnosti

Doufám, že vaši rodiče sedí doma na zadku a nikoho nikde neotravují tím, že jsou někde nalezlí.

4 1
možnosti

Tak ještě převést na JeGas (Jednotná Gastronomie) a předat Agrofertu. Ten už z živnostníků vyrazí dostatek daní, aby přestali existovat ti živnostníci. A pak bude dost peněz i na dotace ... které předtím nebyly vůbec potřeba. Paní zaměstnaná na trvalý úvazek v krámě dostane minimálku (vždyť je to skoro nezisková činnost, tak jaképak copak, co by si vymýšlela). Odbory budou stávkovat, aby firmy platily více na daních. Ty firmy, co ještě nepobírají dotace - aby na ty dotace bylo a nakonec ty dotace potřebovala každá firma.

Kdo pak bude vydělávat na dotace? Hmm, to už tady bylo, normalizace se tomu říkalo.

1 1
možnosti

P25e50t94r 78T73i94n78k45a

23. 6. 2017 17:45

Nebylo by lepší pokračovat podle plánu, předat tyto obce za 1 korunu Agrofertu?

10 2
možnosti

I s nájemníky. Soukromé vlastnictví totiž rozevírá nůžky mezi chudými a bohatými. Údělem socana je pak zajistit, aby bylo co nejvíce chudých.

5 3
možnosti

Plošné dotace určitě ne, ať si místní sami rozhodnou, zda ten obchod chtějí i za cenu dotací z obecního rozpočtu, nebo je jim to jedno. Pro mladé lidi, kteří dojíždějí stejně za prací do nejbližšího města, je jednodušší a levnější nakoupit tam a seniorům, co nemají rodinu, by nákup 2x do týdne mohla obstarat obec svým autem jistě levněji, než dotováním prodělečného obchůdku.

A pokud se lidé chtějí setkávat, musí pro to něco udělat- možností je bezpočet. Není dobré lidi navykat na to, ze vše za ně vyřeší stát.

9 0
možnosti

Existenci prodejen na vesnicích ovlivňují především obyvatelé, kteří v nich žijí. Když v nich přestávají nakupovat, nezachrání to žádná dotace. Čím menší je v obchodě obrat, tím začne být menší šíře sortimentu a čerstvost potravin.

Obdobně je to i s využíváním pošty, veřejné dopravy a dalších věcí. Ono je hezké pár korun ušetřit nákupem v supermarketu a myslet jak jsme to domácí krámské natřeli ale pak je pozdě brečet, že zavřela krám.

11 1
možnosti

v dnesni dobe je prakticky v kazde rodine na vesnici nekdo, kdo do toho mesta stejne jede za praci ... a pak je zastaveni nekde u obchodniho centra otazkou par minut, ceny nizsi, vyber vetsi. tezko bude nekdo dobrovolne utracet vic penez jenom proto, aby si meli kde nakoupit i ostatni. takhle to v lidske spolecnosti proste nefunguje, kazdy uprednostnuje svuj vlastni prospech, a nejak me ennapada jediny duvod, proc by tomu najednou melo byt nejak jinak.

8 1
možnosti