Diskuze

Prameny vysychají, malé obce musí vodu dovážet odjinud

Mnohé obce ve Zlínském kraji řeší zásadní problém. Chtějí pro své lidi udržet nízké ceny vody, ale prameny, které dosud stačily, vysychají. Mohou za to změny počasí v posledních letech, které ohrožují i turistický ruch.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JF

J48a65n 48F10r74o42l36í16k

29. 2. 2016 12:22

Článek vyšel v příhodnou dobu. Dívám se z okna jak hezky leje.;-D

0 0
možnosti
RN

Lidé a veřejné rozpočty obcí, měst a krajů budou financovat:

1) obnovu vodárenského potrubí,

2) protipovodňové projekty

3) zajištění vody v případě sucha.

Na vodě budou přitom vydělávat v řadě regionů především zahraniční firmy, kterénic z toho, co je výše uvedeno, financovat nebudou. Mají v rukou peněžnítoky z vody, ale nemají povinnost peníze inkasované od lidí za vodné a stočnéreinvestovat zpět do obnovy vodárenské infrastruktury.

Voda je život a v rukou ho má v řadě regionů zahraniční koncern.

V případě Zlínska jde o okres Zlín a zde byl obchod s vodou vyveden cizince vroce 2004 - městem Zlín - vše je zdokumentováno a lidem zpřístupněno: http://pravdaovode.cz/zlin/

Najdete tam i přehled, kolik peněz od lidí z vodného a stočného již do zahraničí odteklo a v regionu schází i když je lidé zaplatili.

0 0
možnosti
ŠP

No, zeptejme se svých krajských zastupitelů, co udělali pro to, aby v kraji zadrželi víc vody....Kde se postaví nové nádrže a přehrady? Kde se budou dělat úpravy krajiny, aby zadržovala víc vody? Sucho bylo v létě a od té doby ticho, akorát plno keců o tom, že to může být horší. Nebudu moc od pravdy, že Baťa už by měl s kolečkama a lopatama přehradu na Dřevnici...

3 0
možnosti
KC

Jó, paní Štěpánko, to byly časy, když hospodařil Tomáš Baťa !! Jenže pro komouše to byl vydřiduch, který za dvacet let udělal z dědiny na podhůří chudého Valašska světový fenomén ! Dnes musíme počkat, až přijdou další vlny zničujícího sucha, aby někdo důležitý prohlásil, že nad těmi rozmary počasí je třeba se zamyslet. A co nestihnou zničit spící ouřadové, to dokončí aktivní ekoteroristé, kterým se úspěšně podařilo odložit stavbu D49 o osm let a prodražit ji o desítky milionů. A to ještě nevíme, co dalšího si kromě křečků ještě tato brzda pokroku vymyslí. Tomu se říká turecké hospodářství, máme-li nazvat věci pravým jménem. Kdyby takto hospodařil pan Baťa, udělal by díru do světa, ale z opačné strany a trvale by sloužil jako odstrašující příklad.

0 0
možnosti