Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Lipová alej u Hradiště je druhá nejhezčí v Česku, přesto brzy padne

Lipová alej u řeky Moravy mezi Uherským Hradištěm a Starým Městem získala titul druhého nejkrásnějšího stromořadí letošního roku. Přesto její podstatná část brzy padne k zemi. Povodí Moravy část stromořadí vykácí kvůli stavbě protipovodňové hráze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Petr Mores

Povodí Moravy podává zkreslené informace

K té půlmiliardě bych rád viděl přesný propočet, kde a jak by se to prodražilo, jinak ji považuju za hausnumero.Veřejnosti nebyly předloženy žádné jiné varianty než ta, která se líbí PM. I tuto variantu PM prezentovalo až na poslední chvíli, ne k diskuzi, ale jako nezvratný fakt, jen aby uchlácholili veřejnost. Neprokažme jim tu laskavost, protestujme, vyloučení veřejnosti z podobných jednání je nepřípustné.

Šéf PM Ing. Cenek nebyl schopen ani na opakované dotazy odpovědět, proč prohlubování koryta "není řešením."

Hráze lze zvýšit i se stromy. Stromy by se tím sice do určité míry poškodily, a Povodí by s tím mělo víc práce, ale alej by zřejmě zůstala. Ostatně to tak už udělali na jarošovské straně. U aleje u Rybáren je jen ten rozdíl, že to není tak frekventované místo, a proto si dovolili nešetrnější, ale jednodušší postup.

Je pravda, že některé stromy jsou nemocné, ale to je hlavně proto, že právě Povodí, které má povinnost se o stromy u toků starat, tuto péči zanedbalo.

0/0
14.12.2011 16:00

Huckelberry Švédd 6

mno ... rozhodně je lepší chránit lidi ...

než stromy ...R^

0/0
13.12.2011 20:49

Gaba_Al_Hana

Re: mno ... rozhodně je lepší chránit lidi ...

kdyby lidi nebyli tak zabednění a nestavěli by obchoďáky na každém rohu, jakoukoliv volnou půdu neměnili v zabetonovanou plochu, tak by se nemusela stavět nová a nová protipovodňová opatření....

0/0
14.12.2011 14:14Najdete na iDNES.cz