Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Žena si koupila padělek maturitního vysvědčení, aby získala lepší práci

S falešným maturitním vysvědčením se opakovaně ucházela o práci dvaačtyřicetiletá žena z Uherského Hradiště. Měla zájem o lepší práci, ale protože sama měla jen výuční list, přes internet si od padělatele z Ústeckého kraje nechala za 15 tisíc korun vyrobit falešný dokument. Na fintu se ale přišlo a nyní ženě hrozí až tři roky vězení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

marat12345

Zdeformovaný pracovní trh

Pokud chce člověk dostat šlušné zaměstnání, tak musí mít VŠ..! Ne schopnosti, ale VŠ! Musí umět anglicky, být flexibilní a všechny ty blbosti okolo! Pak je vybrán a nastvá další kolo....zaměstnavatel chce VŠ, ale chce mu dát peníze jako vyučenému..!

Podobně to chodí v naší firmě....anglicky tu léta nepromluvíte, ke čtení ji nepotřebujete, ale je to podmínka přijetí..! A říci si o zvýšení platu = vyhazov...na dohodu samozdřejmě ...!

+6/0
9.12.2011 15:48

henrietti

Re: Zdeformovaný pracovní trh

no, normálka prostě. A to ještě nejste žena, která když je mladá, tak BUDE mít děti a když je má, tak zase MÁ děti. A když jsou děti odrostlé, tak už je prostě stará :-/ A když má tedy práci, tak nemá nárok mít názor.

+2/0
9.12.2011 15:52

MrEx

Re: Zdeformovaný pracovní trh

Jednoznačný souhlas. Je to úchylnost, jak to v současnosti u zaměstnavatelů funguje. Tohle není normální a nikdy nebude, ať si ti blázni (co si myslí, jak poníženě jim musí být zaměstnanci vděční za práci, takže by pro ně měli pracovat i ve svém volném čase...) myslí, co chtějí... Kvalita zaměstnanců se neustále zvyšuje a zlepšuje, kvalita zaměstnavatelů je v převážně většině otřesná a spíše se zhoršuje RvRvRv

+2/0
9.12.2011 18:33

henrietti

no a?

znám i právníka, který vystudoval na základě padělku maturitního vysvědčení. Pokud paní splnila pracovní požadavky, tak bych v tom neviděla problém. Ona ta maturita zase není až takový doklad o opravdu nabytém vzdělání. Kdybych dnes stála před otázkou, zda si maturitu poctivě dodělat, nebo "koupit", tak si ji v klidu koupím.

+4/0
9.12.2011 15:47

Davi.d

Kde je problém?

Napadla mě taková zajímavá otázka. Je problém v lidech, kteří jsi jsou ochotní koupit zfalšované vysvědčení a nebo v pracovních nabídkách, které nejsou sestavené správně? Jaká je hodnota maturitního vysvědčení (z principu), když zaměstnavatel následně nedokáže poznat, jestli je pravé nebo ne? Pokud škola funguje tak, že získání maturitního vysvědčení něco říká o schopnostech toho člověka, tak bych očekával, že pokud se objeví uchazeč se zfalšovaných vysvědčením, tak uchazeč nebude vybrán, protože se zjistí, že nevyhovuje - vysvědčení/nevysvědčení. Nemělo by vysvědčení jako papír sloužit spíš jako certifikát pro rychlejší orientaci v uchazečích než jako vymyšlený požadavek? Pokud je někde zaměstnaný člověk se zfalšovaným vysvědčením a nikdo o tom neví, tak si nemyslím, že musí být chyba v lidech, kteří vysvědčení falšují. Ti se jen přizpůsobili naivnímu/elitářskému/byrokratickému přijímacímu systému.

+7/0
9.12.2011 15:40

MrEx

Re: Kde je problém?

Nač chodit kolem horké kaše? ...rádobyfundovanému\neprofesionálnímu\zcela neúčelnému přijímacímu systému.... V dnešní době vidět logiku, selský rozum a profesionalitu v akci, to je opravdu vzácnost Rv

+2/0
9.12.2011 18:38

tajny agent

Dnes si mohla udelat i vysokoskolsky diplom

a v praci by to nikdo nepoznal ... dnes jsou zamestvg=navatele neschopni rozlisit u lidi schopnosti a tak pozaduji na kazdou ptakovinu papir.

0/0
9.12.2011 15:34

henrietti

Re: Dnes si mohla udelat i vysokoskolsky diplom

kdyby si VŠ dodělala, lépe by udělala, protože potom by všude ukazovala, že má pravou vysokou školu a ne falzifikát ze SŠ.

0/0
9.12.2011 15:53

Rudla01

Do firmy se dostala a normálně tam pracovala

takže požadavek zaměstnavatele na maturitu byl zbytečný...

+1/0
9.12.2011 15:29

amstafik

Re: Do firmy se dostala a normálně tam pracovala

Samozřejmě, většinu administrativních prací dokáže dělat normálně inteligentní člověk i s výučním listem. Ale je to taková předselekce. Kdyby ty firmy nepožadovali maturitu, pak se jim budou hlásit i lidi se základním vzděláním. A upřímně, když chce někdo dělat slušnější práci, tak je v jeho zájmu si maturitu dodělat. Pokud si ji nedodělá, tak to o něčem svědčí (třeba o lenosti)...

+1/0
9.12.2011 19:41

Duke._._Nukem

super

a kolik lidi stihate z plzne,nejak jsem neslysel ani o jednom...8-o

+1/0
9.12.2011 15:24

Rudla01

Re: super

To je, bohužel, jiný případ. V Plzni ten člověk "vystudoval" a měl platné osvědčení od školy, tzn. úřední dokument nebyl falšován.

+3/0
9.12.2011 15:28Najdete na iDNES.cz