Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Neuškodí unikátní přírodní muzeum krajině? ptají se lidé v Hradišti

Přeměna velkého parku Rochus nad Uherským Hradištěm v přírodně-kulturní areál se stále více začíná točit kolem jedné jeho části. Tou je chystané unikátní muzeum v přírodě, kde má být až 60 staveb.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jakub Gros

Stavebni zakaz

Jen tak pro informaci, diky chranenemu uzemi se na Rochuzu momentalne nesmi stavet. Diky tomuto skanzenu se embargo prolomi na cele jeho uzemi. V prubehu nekolika poslednich let dostavali mi znami, vlastnici pozemku v oblasti Rochuz nabidky na odkup. Mezi hlavnimi temito investory je firma Synot v cele s panem Valentou.

Otazkou ale je, jestli i pres toto skanzen neprinese preci jen vice uzitku a Rochuz misto pro rozvoj Uherskeho Hradiste.

 Druhou otazkou je, kdo na tom vydela a kdo to bude dotovat.

0/0
13.11.2011 17:46

Michaela11

Re: Stavebni zakaz

Jen pro upřesnění, k prolomení "stavebního embarga" dojde pouze v prostoru budoucího muzea, tedy na ploše 5 ha z celkových 58 ha Evropsky významné lokality Rochus. Nový územní plán tuto zastavitelnou plochu definuje jako OX - plochy občanského vybavení specifických forem s podmíněně přípustným využitím:

Za splnění technických požadavků specifikovaných v posudku vlivů záměru na území NATURA 2000

lze umístit: - stavby kulturně-rekreačně-společenského areálu „Park Rochus“ (muzea v přírodě) a jejich

oplocení; - realizace prvků plánů společných zařízení navržených pozemkovou úpravou; - stavby technické infrastruktury; - stavby dopravní infrastruktury; - účelové komunikace, pěší trasy, cyklotrasy; - parkovací a manipulační plochy.

Zbylých 53 ha EVL Rochus náleží do nezastavitelné plochy!

0/0
14.11.2011 10:08

Vifon

Teď přijdou na řadu Ekoteroristé!

Ideální příežitost žádat EKO-výpalné!!!Rv

0/0
13.11.2011 15:53

Petr4905

To je na tom,

Hradiště velice dobře, když má "zbytkové peníze", a všechno v pořádku. Heslo: kolik obcí tolik skanzenů!

0/0
13.11.2011 15:51

ph5.5

Synot

Je to velmi jednoduché, společníkem v tomto projektu je Synot Real Estate a tedy si diktuje rozměr celého projektu. Nejdříve se občané města uchlácholí anketou co by si přáli, na kopec se pustí pár ovcí a postaví přenesená stará budova. Když je veřejné mínění zpracované, nastane druhá fáze - budování vinařského disneylandu, sjezdovky atd. Kdo na tom bude vydělávat je jasné, kdo na tom ztratí je jasné taky...

+1/0
13.11.2011 13:18

Trupman

Re: Synot

A podle webovek mají "sídlo" v Praze. Takže krom toho výše uvedeného ještě trochu pohneme s HDP hlavnímu městu, aby to ještě víc vypadalo, že my se tady flákáme a oni tam makají o sto šest. :-P

0/0
13.11.2011 19:47

Huckelberry Švédd 5

no, uškodí, uškodí ....

stavba dalších staveb a navíc v takovém rozsahu je totální hovadina ... ať z toho kopce udělaj lesopark ( stačí, když posekají 2x ročně trávu a vykácí náletové plevelné keře ) .. a jaké proboha další cesty .... pokud tam bude přístup jen pěšky nebo na kole je navýsost žádoucí !!!!

0/0
13.11.2011 12:53Najdete na iDNES.cz