Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Při zrušení dvou porodnic ve Zlínském kraji by matky dojížděly i 60 km

Zvažované rušení málo vytížených porodnic se zřejmě ve Zlínském kraji dotkne tří z pěti zařízení. Pokud by se zavíralo tam, kde se rodí méně než 800 dětí ročně, dopadne škrtání na Kroměříž a Vsetín. Dotkne se to ale všech rodiček ve Zlínském kraji. Bude totiž málo míst v porodnicích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tantemici

Někdo tady psal, že za to může vláda.

Nemůže. Toto je, jak jsem se dočetla na jiném serveru v článku k tomuto případu, předpokládejme nejspíše zájem větší nemocnice (zde tedy asi zlínské Baťovky) a pojišťovny : "V tuto chvíli se jedná o diskusi odborné porodnické společnosti". Přeloženo: vlivní odborářští "odborníci" z velké zadlužené a neoblíbené nemocnice (najděte si předsednictvo LOKu a uvidíte, kdo z porodníků a ze kterého špitálu tam sedí...), nejspíše hledají cestu, jak zajistit své nemocnici další příliv pacientů = peněz. Proč jinak by se mělo uvažovat o zrušení 2 menších úspěšných a maminkami vyhledávaných a chválených porodnic ve prospěch jedné velké "Baťovky", která už léta zápasí se zadlužením a kde rodit se také může - bohužel díky přístupu personálu - proměnit ve zlý sen.

Prostě: doktoři klidně navrhnou, že maminka např. odněkud z Velkých Karlovic má k porodu dojet do Zlína. Jak to má např. v zimě stihnout za méně než 2 hodiny a že to jasně ohrožuje jí i její dítě - to je nezajímá.

0/0
11.10.2011 12:41

JoeSO

Pokud by se zavíralo tam, kde se rodí méně než 800 dětí

By mě zajímalo, do přišel na těch 800 dětí...

0/0
10.10.2011 8:39

p_n_2

Další hloupost naší "vlády"...

0/0
9.10.2011 15:23

pavel.n

zlatý komunisti

Ať bylo co bylo  - komunisti v téhle zemi budovali - tyhle jen ruší , šetří a zavírají.

Za komunistů platila rodina za základ společnosti a podle toho se také chovali - tyhle mají jen své zisky a co rovnou nesype miliony tak zrušit !!!!

0/0
9.10.2011 7:23

vitka

jen to ne!

Myslím si, že by to nebyl problém velkých měst.A co u nás na Moravě?Dojezdnost na km by se počítat rozhodně neměla.Ať se spočítá např. za jak dlouho dojede maminka do porodnice ve Valašském Meziříčí ze Vsetína.Cesta je věčně ucpaná a hodina žádná míra.A to neberu,že by jela z některých vesnic.Přitom se do stávajících porodnic dalo dost peněz,ale jako "správní"hospodáři je uzavřeme a budeme rozšiřovat ty,co zbudou.Budou přibývat porody cestou,protože maminka nedojede včas.Porod si nemůžeme naplánovat jako např. výměnu kloubu. Rozhodně bych rodit v sanitce nechtěla,nikdy se neví co se může stát. Na jednu stranu se snaží potírat porody doma (ne že bych byla jejich zastáncem).Trestně stíhají porodní asistentku,které zemřelo dítě při porodu doma.Kdo bude trestně odpovědný když se to stane cestou v sanitce?Já vych byla proto,aby to VZP! ta se tady snaží zavírat porodnice.Nebylo by od věci,kdyby její pojištěnci od ní co nejrychleji prchali k jiným pojišťovnám.Možná by nebyla tak všemocná.

0/0
8.10.2011 20:40

kluvi

Sila

Tak zavrú malé porodnice pretože sú nevyťažené...a potom nebude dostatok miest v ostávajúcich...

Kúpil som si cedník, ale tiekol. Tak som ho zalepil. A necedí.

Čo takto zrušiť úplne všetky porodnice....vlastne nemocnice...to by sa ušetrilo...

Alebo zrušiť parlament, ministerstvá, krajské úrady ...a i ten zvyšok...to by bolo terno.EU

0/0
8.10.2011 18:51Najdete na iDNES.cz