Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Zrušte ghetto a Romy nastěhujte zpět do města, navrhla radní Vsetínu

Situace zatím není jako ve Varnsdorfu nebo Novém Boru, avšak napětí mezi Romy a ostatními obyvateli roste i ve Vsetíně. Na radnici se množí stížnosti spojené s lokalitou Poschlá, kam v roce 2006 nechal tehdejší starosta Jiří Čunek vystěhovat 230 lidí z "domu hrůzy" u místní polikliniky. Řada lidí si stěžuje, že s Romy jsou nadále problémy. Krajská radní proto navrhla, aby se Romové vrátili do města.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

evon

Jsem pro VLASTNÍ STÁT CIKÁNŮ

a jejich plné osamostatnění. Už se nemůžu dívat na to, jací jsou ti bílí rasisté. Navrhuji postoupit jim holt část našeho území a nechat je se plně a se všemi důsledky seberealizovat. [>-]

0/0
19.10.2011 22:52

Dan_2

Nersesjan má pravdu.

Konečně zase někdo, kdo se nebojí promluvit, neuráží a snaží se věci řešit.

Správně podotýká: prevence, což je předcházení věcem, než se stanou, tj. přemýšlet. Přemýšlet nad tím, jak to nejspíše bude a předejít špatnému. Osvětou, výchovou, předáváním informací, nasloucháním a ne vlastním řečněním, konáním dohodnutého, ...

Nersesjan, máte mou podporu. Nenechte se zastrašit nepřemýšlejícími urážejícími rasistickými bílými ( většina ), kteří jenom ztrpčují život, ale věci neřeší.

"To není technicky možné, volné byty město nemá," řekl senátor Čunek, který je ( dosud ) zastupitelem Vsetína. Navíc tvrdí, že má své vlastní řešení, jak situaci uklidnit." - Lže a lže. Ten grázlík je vystěhoval do ghetta ( což je sociálně škodlivé = rozkládá to společnost, vede to k sociálním nepokojům, které později přerůstají v ( občanskou ) válku atd. ), a teď říká, že má "další" řešení ? Dejte si pozor, aby to nebylo "poslat je do plynu". Tento člověk ( Čunek ) je nebezpečný smýšlením.

0/0
16.10.2011 21:56

Dan_2

Re: Nersesjan má pravdu.

Dále říká: "situaci uklidnit" ( = zamést pod koberec ) nebo věci VYŘEŠIT ( aby byly všichni spokojení, ne jen většina ) ? Odvolejte tohoto "člověka" co nejdříve, Vsetínští. Zamýšlejte se nad tím. Je to vaše město. A konejte. Alespoň dávejte návrhy. Víc hlav víc ví.

Co se nemělo stát: vystěhovat cikány na kraj města ( či kamkoliv jinam - do ghetta ).

Měla se u nich udělat správná osvěta ( taková, aby zabrala ), že si nesmějí brát půjčky ( protože nemají na to, je zvládat ), že se musejí umět vyhýbat vadným bílým rasistům a jednat ( např. hledat si práci ) u lidí, kteří se je snaží brát normálně ( ne positivní rasismus, protože na to každý takový positivní rasista dojede ), i s tím, jakou mají skupinovou povahu atd. Ne začleňovat je do společnosti ( znásilňovat je ), ale nechat je žít tak, jak chtějí oni, ale pokud po nich chcete, aby bydleli v domech jako vy, dejte jim vydělat na nájem, nechte je ty domy postavit atd. Jinak je nechte na pokoji, bílí.

0/0
16.10.2011 21:56

evon

Re: Nersesjan má pravdu.

No zrovna ty a ta vymatlaná Nersesjan jste dvojka ;-D;-D;-D Takovou snůšku hnoje jsem ještě neviděl 8-o8-o8-o

0/0
19.10.2011 22:08

evon

Re: Nersesjan má pravdu.

, to snad ani není možné, že takhle vy dva přemýšlíte... RvRvRvRvRvRvRvRvRv

0/0
19.10.2011 22:10

evon

Re: Nersesjan má pravdu.

1) Čunek jako jeden z mála pojmenovává věci pravými jmény.

2) Cikáni musí začít u sebe, nikdo to za ně dělat nebude (výchova dětí, vzdělání, slušné chování, ne poflakování a výtržnosti už od malička).

3) Tu osvětu si u cikánů o tom zadlužování si dělej sám, proč to za tebe zase mají dělat bílí?

4) Proč jsou s cikány všude problémy? Jediný recept je ne jim vycházet vstříc, ale stejná přísnost jako je na bílé! Nic jiného na ně neplatí!!! Čím víc se jim povolí, tím víc si vyskakují, to je všem notoricky známé.

5) Práce pro naprostou většinu cikánů není, protože i spousta lidí s vysokoškolským vzděláním práci nemá. Tak co se divíte?? Musíte se začít učit!!! - - - A takových rad je spousta, ale fakt mě to už nebaví. Pořád dokola vykládat lidem bez vzdělání a snahy něco změnit, s příšerným sociálním cítěním, a navíc neskutečně rasisticky smýšlejícím, proč jsou tam, kde jsou. [>-]

0/0
19.10.2011 22:37

majkl1

Nesmysl!

Ona je ta majorita právě zná až dost! Nehledě na to, že je nikdo nepopadl za sedinku a někam je nepřemístil. Jsou tam (i jinde) na základě nájemních smluv. A skoro 100% má na nájemném dluh, jak článek přiznává. Nic proti těm, kteří pracují a plní své povinnosti. Nechť si obstarají bydlení stejným způsobem jako majorita. Ne že příslušnost k jistému etniku bude pokázkou na městský byt. A celkem mne vytáčí pojem ghetto. Jak zkušenost ukazuje, vznikne kdekoliv, kde jsou ubytovány více jak dvě rodiny tohoto etnika. Tedy nikoliv ghetto, ale romská osada. Tak se tomu totiž říká všude jinde. Zvláštní. Zatím jsem nečetl o ghettu vietnamském, polském, německém či slovenském. Ba ani ukrajinském.

0/0
23.9.2011 15:38

honza.f

Cikáni nejsou králíci

Cikáni snad nejsou králící, aby si je jejich mohl majitel stěhovat z králíkárny do králíkárny, kam se mu zrovna zachce. Jsou to svobodní občané, kteří se sami mohou rozhodnout, kde, kdy a za jakých podmínek budou bydlet.

0/0
21.9.2011 22:55

sent

Re: Cikáni nejsou králíci

Králíci jsou užitečni.Společnnou maji pouze schopnost reprodukce.

0/0
22.9.2011 8:02

honza.f

Re: Cikáni nejsou králíci

To nesouvisí. Prostě radní nemá Cikánům co kecat do toho, kde budou bydlet. Když se jim na Poschle nelíbí, ať se sami přestěhují jinam, třeba do centra. Ale proč by je tam mělo stěhovat město na podnět nějaké hloupé paní? Vždyť to by bylo něco jako deportace stěhovat někoho z relativně nových domů jinam. Žijí tam sotva pět let a osobně bych to chápal jako šikanu, kdyby mě pořád chtěl někdo někam stěhovat.

.

Jednou jsem někde v nájmu, mám na to smlouvu, tak si tam můžu bydlet. A ne, že přijde nějaká radní a městu nařídí, že mě má poslat někam jinam. Já sám můžu jít, kam se rozhodnu. Když se mi někde nelíbí, tak se přestěhuji a hotovo. Když se mi tam líbí, zůstanu. Člověk narozdíl od králíka je svým pánem a žádné město s ním nemá co šibovat podle toho, jaký má někdo na radnici zrovna aktuálně nápad.

+1/0
22.9.2011 10:57

Dr.Download v.5

Re: Cikáni nejsou králíci

Pane, vite co jsou to peníze a co se s nimi dělá? Asi vás taky šikanují.

0/0
23.9.2011 11:41

Dan_2

Re:

Umíš neurážet, hloupý člověče ? Až se toho zbavíš, přestaneš být hloupým. Jak ti to bylo příjemné ? Nebylo ? Tak to nedělej druhým.

Prvotní chyba byla v rasistickém činu Čunka, že je sestěhoval do ghetta, místo aby ( rozumem ) vymyslel, jak to udělat, aby bílí a cikáni normálně vycházeli. Jenže na to je buď rasistický ( hloupý ), líný ( hloupý ) nebo stresovaný ( ze všeho toho, co na něj doléhá ), ale v těchto případech nesmí být takový člověk v politice, a to ani na obecní úrovni ( v zastupitelstvu ), protože páchá škody na společnosti - vznikají v ní bouře, nepřátelství atd., místo klidu, pokoje, radosti, společného štěstí ( ne sobeckého ukojení choutek jednotlivce ), spolupráce, ...

0/0
16.10.2011 22:06

evon

Re: Re:

Společné štěstí bílých a cikánů, no tak tomu říkám fór století ;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
19.10.2011 22:42

evon

Re: Cikáni nejsou králíci

Evidentně jste nepochopil, že cikáni za bydlení neplatí, proto je "to zlé město stěhuje sem tam". Když já nebudu platit, budu na rozdíl od cikánů pod mostem obratem. Není to rasismus naruby?? ;-€;-€;-€;-€;-€;-€;-€;-€

0/0
19.10.2011 22:41

Dan_2

Re:

Konečně další projev české inteligence.

Nedej(te) se zastrašit rasisty, a piš(te), protože rasisti jenom křičí a vyhrožují, ale nikdy nic neudělají. Ztrpčují život naprosto všem, a že i sobě - to nejsou ani schopní vidět.

0/0
16.10.2011 22:00

a bude a je

Jojo

Nesersejanová  asi s cikány nikdy nebydlela .  Ať si to zkusí. Já jsem bydlel kousek od nich v Ostravě - Přívozu  a děkuji tomu nahoře i jeho svatým kolegům , že mi pomohli koupit slušný domek na jihu Moravy a že v obci žádného cikána nevlastníme. Když se nějaký ten cikán objeví , hlásí se to na obec a místní kabelovka i rozhlas nás upozorní na vzniklou situaci, pouští se do zahrad psi a zamykají domy.

0/0
19.9.2011 15:11

kory1

A to jste slyšeli,

že Vsetín už nebude mít ve znaku ovečku, ale slepice? Vůbec mě nenapadá proč...

+1/0
19.9.2011 10:23

jozko skocdopole

Vypadá to, ze Romové jsou střed vesmiru

a vsechno se otáči kolem nich . . .

0/0
17.9.2011 4:22

nosded

stěhování Romů

Ve Vsetíně Ať si  rozeberou romské rodiny do svých domů a voliči ČSSD povinně. Tím dají všem ukázkový příklad jak je řešení tohoto problému jednoduché

0/0
16.9.2011 19:15

Dan_2

Re:

Co to je za hloupý ( vadný ) návrh ?

0/0
16.10.2011 22:10

evon

Re: Re:

Ty tak můžeš hodnotit, jak vypadá hloupý (vadný) nápad ;-D;-D;-D

0/0
19.10.2011 22:44

zd.sn

vystěhovat do Řecka

A pokud se žádný z nich nevrátí , odpustit řecku dluh:-)

0/0
16.9.2011 18:49

zd.sn

chyba

čunkodomky jsou pěkné, jen se stala chyba . Po nastěhování bylo ještě potřeba přivařit dveře a okna :-P.

+1/0
16.9.2011 18:47

evon

Re: chyba

dobrý R^R^R^;-D;-D;-D

0/0
19.10.2011 22:47

alexej77

Paní radní....

....Taťána již myslí na volby, protože 98% cikánů jsou voliči ČSSD a KSČM

0/0
16.9.2011 17:55

gerhardm

Re: Paní radní....

A koho potom volí důchodci?

0/0
16.9.2011 18:13

Orwell2008

Re: Paní radní....

Problem přispěvku kteý se snaži zoufale upozornit na problem a přitom je jako od člověka po lobotomii mozku je ten že nasledně ho nebere nikdo važně ani když mluví pravdu.Romove mají větší ůčast než minorita,neskutečnych 98 procent a pro jednu stranu?Romove se nenechají kupovat ,mimochodem,Ti prodaji hlasy i člověkovi co jeho program bude nepřizpůsobive postřilet.Vzpamatujte se v te komunitě nevolí ani 10 procent.pokud ma Vsetin x tisic obyvatel - kolik je tam Romů s volebním pravem?Pulka jich je s občanstvim SR,90 procent s českým nevolí nikoho - nedostaví se.No fakt mohutna voličska zakladna - víc škodí demagovové za nimiž jde stádo než multikulturní pomatenci,kam vás řadím schvalně.Zkuste to s čisly - Vsetím - občanství - romové - odhadovaná ůčast,.tady ti lidi ani neví kdy se konají volby proboha.

0/0
16.9.2011 18:16

Dan_2

Re:

Vysvětlím ti to:

Nersesjan prosazuje myšlenku, aby cikáni nebyli v české společnosti oddělení ( kdekoliv, ne jen ve VS ), protože to přinese občanské nepokoje, jak ona správně pochopila. Tudíž se s tím něco snaží dělat. Možná, že ji vyburcovalo, že se na vsetínské radnici připravuje nějaký další rasistický počin proti cikánům ( což je i lhostejnost, ze které narůstají nepokoje ), místo aby se vymýšlel způsob, jak by cikáni a bílí vyšli.

Chodíte vy vůbec na zasedání městského nebo obecního zastupitelstva ? Víte vůbec, jak se o vaše město / obec starají lidé, které jste volili do čela, aby vám ho spravovali ? Nebo umíte jenom planě tlachat, anonymně křičet nebo urážet ? Pokud nemáte zasedání zastupitelstva veřejné, okamžitě si zařiďte, aby bylo. Ale chovejte se na něm jako lidé ( neřvěte, naučte se správně diskutovat ), ne jako ti rasisti v Rumburku. To, co předvedli, je ubohost a ne projev lidí.

0/0
16.10.2011 22:21

viky151

Tak ať si je

paní Taťána Nersesjan nastěhuje k sobě domů.  Já osobně je za sousedy nechci. Na druhou stranu - já abych mohla bydlet, musela jsem to řešit hypotékou a byt si pěkně koupit. Tak ať jdou cikáni pracovat, aby si byty mohli koupit kde chtějí. Proč je v tomhle státě pořád zvýhodňují ;-€

+6/0
16.9.2011 17:45

gerhardm

Re: Tak ať si je

To ještě neviděla Vsetín před Čunkem.

+1/0
16.9.2011 17:59

Dan_2

Re:

Zaměstnej je, nepřemýšlející rasistko. Dej jim práci = dej jim vydělat. Pak budou mít peníze na všechno, o čem jim kážeš.

A pak teprve tady smíš křičet. Jenže to už nebudeš. To už pochopíš, jak to mají cikání v této bílé ( nepochopitelně ) rasistické společnosti těžké.

0/0
16.10.2011 22:26

gars

Jsou s nimi stále problémy ?

plot, vrátnice v 10 večerka v 8 odchod do práce , jídlo a žádné peníze  ...   práce šlechtí

+1/0
16.9.2011 17:44

evon

Re: Jsou s nimi stále problémy ?

Máš pravdu. R^R^R^R^ V jednoduchosti je genialita. R^R^R^

0/0
19.10.2011 22:46

Obludni_K

To jsou zase nápady.

Sestěhujte lidi k sobě, vznikne společenství. Sestěhujte jiné lidi... a najednou je tu ghetto!

0/0
16.9.2011 17:30

tnx

To je blabol

Mila pani Nersesjan,

co jim brani, aby si nasli bydleni ve Vsetine, uzavreli smlouvu a nastehovali se? Vas navrh  rasisticky. Zvyhodnujete jednu skupinu obyvatel na ukor ostatnich.

+10/0
16.9.2011 17:28

ReneZach

Cikáni jsou na dobrém místě

Znám to tam. Cikáni jsou pěkně za silnicí, odděleni od slušných lidí, a jestli jsou s nimi dál problémy, lze to řešit snadněji, než kdyby bydleli ve městě. Existuje možnost uložit zakázaný vstup na určitá místa na základě soudního rozhodnutí. Což může být například vsetínské náměstí a okolí. Porušení zákazu znamená maření výkonu úředního rozhodnutí s nepodmíněnou trestní sazbou, takže tady žádný problém není.

Vsetín Poschla je ukázkové sídliště pro Romy. Pokud neubudou ani tam, tak další možnost je skutečně vyhradit  cikánům stát jak navrhuje pan politik Slota ze Slovenska.

+3/0
16.9.2011 17:15

ttata

Slota má pravdu

tohle vyřeší jen vlastní stát cikánů. Jinek brzy dojde ke krveprolití..........

+3/0
16.9.2011 17:07

p_n_2

Tak ať si je nastěhuje k sobě, okolo krajského úřadu

má volných baráků dost a Zlíňáci budou jistě radostí bez sebeEU

0/0
16.9.2011 17:01

gerhardm

Re: Tak ať si je nastěhuje k sobě, okolo krajského úřadu

R^R^R^R^ a to Zlíňáci ještě neviděl Vsetín před Čunkem

0/0
16.9.2011 17:58

orinka3

zajímavé

pokud nejsou pod dozorem, dělají okolí peklo. Takže řešením je ty nejvzornější přidělit nějakým bílým sousedům. Asi jim  za trest.:-/

0/0
16.9.2011 16:52

lopenik III - duveryhodny ctenar

a zase chce nekdo mlatit demonstranty...

"Pokud se vztahy vyhrotí, těžkooděnci se pak prodraží daleko víc než prevence," varuje Nersesjan." ;-D

0/0
16.9.2011 16:51

lopenik III - duveryhodny ctenar

ne, dekuji, nechci...

"Jak můžeme chtít, aby se majorita a minorita snesla, pochopila a tolerovala, když se neznají," argumentuje Nersesjan."

co se tyce me osoby, taky nemusim mit vsechno...

+1/0
16.9.2011 16:48

master19

Re: ne, dekuji, nechci...

V našem baráku neznám skoro nikoho a snášíme se úplně v pohodě...

0/0
22.9.2011 14:37

oldzin

billboardy s textem "Budu dál hasit, co vás pálí"

proč asi měly úspěch?

0/0
16.9.2011 16:24

efendiCZ

Rada

Kdyby radši paní Nesersan řešila zadlužení kraje a ne pár domků z kontejnerů na Vsetíně. Bohužel "chytré" nápady na řešení romské otázky se v těchto dnech do médií hodí. Jo a nezdá se vám ten název čunkodomky stupidní? v Blesku by mě nepřekvapil, ale MfD?

0/0
16.9.2011 15:59

Smarty

Čunek má pravdu

Vyžadovat to, co normální lidi pokládají za samozřejmost. Neplatíš? Tak ahoj. A byl by klid.

0/0
16.9.2011 15:40

bmira

řešení

Já bych navrhoval, aby si je nastěhovala milá paní Nersesjan k sobě do domu, když je takový nebílolidumil.;-D

+1/0
16.9.2011 15:39

xychteen

Re: řešení

Vtrhnul jsem sem s úmyslem napsat totéž :-)

0/0
16.9.2011 16:48

master19

Re: řešení

Spíš ať se nastěhuje za nimi. Hned jim bude lépe rozumnět.

0/0
22.9.2011 14:38Najdete na iDNES.cz