Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Zadlužená Kroměříž musí dát miliony za vyčištění zamořené zahrady

Bezmála desetiletý spor o zamořený pozemek ve Skašticích na Kroměřížsku zřejmě končí. Soudy rozhodly, že vytěžení a odvoz znečištěné půdy ze soukromé zahrady zaplatí radnice v Kroměříži. Odhadované náklady 2,5 milionu korun ovšem prohloubí finanční potíže zadluženého města.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tamifl

Dluh

Soudruh Dvořáček rozprodal co se dalo, aby kamarádi mohli předláždit 3x město tam a zpět. A teď má trafiku ve správě majetku města, to je výsměch všem občanům města.

0/0
12.8.2011 8:15

ajtymně

Radnice

Radnice, a to  vlastně znamená, že my všichni, co tady bydlíme, zaplatí dekontaminaci pouze proto, že po celá ta léta, co se spor táhne, byla spíš proti majitelům zahrady. Stranila majitelům sousedního pozemku, ze kterého se šířily všelijaké nebezpečné sr..ky. Odbor životního prostředí museli opustit ti lidé, kteří stáli za majitely zaneřáděné zahrady. A toto je výsledek. Kdyby tehdy radnice byla důsledná, již dávno by všechno bylo vyřešené a škody by zaplatil ten, kdo je způsobil a ne radnice v KM. Vinník mezi tím stihl vydělat hezké peníze a následně firmu zlikvidovat a teď se k problému nezná. A škodní jsme MY ! ! ! Mgr. Lea Pískovská by o tom mohla hodně dlouho mluvit. A právě proto ji vyhodili z radnice.

+1/0
10.8.2011 11:11

Tonda K

Re: Radnice

Díky za vysvětlení. Tohle mělo být obsahem článku i se stanoviskem radnice kdo to způsobil a jak za to bude potrestán.

0/0
10.8.2011 12:25

Tonda K

Informační hodnota článku nulová....

Proč má za soukromého podnikatele platit město jsme se nedověděli, přestože to v rozsudku soudu určitě muselo být zdůvodněno. Redaktor pouze popsal situaci, ale to hlavní, v čem spočívá odpovědnost města jsme se nedověděli.

+2/0
10.8.2011 10:07

ajtymně

Re: Informační hodnota článku nulová....

Město zaplatí odvoz znečistěné zeminy proto, že nebylo schopno toto prosadit vůči firmě Fe Market. Majitel firmu zrušil a tím pádem jako soukromá osoba s tím už dále nemá co společného. Je to sice divné, ale je to tak. Sleduji tuto kauzu už po mnoho let v místním tisku a ten majitel si dělal vždy jen to, co chtěl on. Radnice v KM ho nikdy nedonutila udělat nic pro to, aby okolní půdu nezamořoval stále dál a dál. No a mu už došla trpělivost s neustálým  "obtěžováním" ze strany radnice a firmu zrušil. Pro ty, co to neví, tak Skaštice jsou místní částí Kroměříže. Proto škody zaplatí radnice v KM.

0/0
10.8.2011 18:03

JoeSO

?

Chápu to správně, že radnice má platit za něco co nezpůsobila? Tak kde to k**** jsme? :-/

+2/0
10.8.2011 9:45

Katy238

práce není, peníze nejsou a k tomu další výdaje

V okolí Krpměříže a všeobecně ve zlínském kraji je otřesná nezaměstnanost a město samotné očividně nemá prostředky pro vytváření vhodných pracovních míst a a optimálních podmínek pro získání práce pro nezaměstnané. Manželů, jimž bezohledná firma zamořila pozemek je mi líto, ale vyšší moc by si měla řádně prohlédnout finanční situaci města, přihlédnout ke všem aspektům a finančním možnostem města a až pak vydávat blahodárná rozhodnutí, která pomáhají pouze jednotlivcům, ale systém jednoznačně likvidují systém, hlavně trh pracovních příležitostí, který je zde nulový !!

0/0
10.8.2011 9:44Najdete na iDNES.cz