Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Velehrad je do úterního večera kvůli tisícům věřících uzavřen pro auta

Nápor třiceti tisíc návštěvníků z celé republiky musí od rána až do úterního odpoledne zvládnout Velehrad. Pro policisty, zdravotníky i dopravce tak začaly dva krušné dny. Během oslav příchodu Cyrila a Metoděje se navíc do Velehradu běžný poutník autem nedostane a musí využít například kyvadlovou dopravu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jan.banos

kyvadlová doprava

To bych chtěl vidět, jak cpu do autobusu svou 80 letou babičku, která sotva chodí.

A co kdybych chtěl jet ke své rodině na Salaš, od koho sehnat povolení k průjezdu?

0/0
6.7.2011 14:47

fifi16

Tak bohužel

hospoda u Lípy byla " klérem " zavřena na Silvestra a párky a nápoje si příští rok také těžko dáte. Světský byznys není " kléru" pochuti. Všechno , co na Velehradě desítky let, a to i za první republiky - velehraďákům se říkalo krámkaři, bylo tradicí, není kléru po chuti. Takže příště řízek do kapsy, jak za komoušů.

0/0
4.7.2011 23:07

dubanová

Velehrad 2011

kdo měl ten nápad - nechat slovně doprovázet tuto slavnost plnou citu a lásky - pana Kříže - člověka na kterém je na první pohled zřejmé, že je mu nějaká slavnost lidí dobré vůle zcela ukradená a jeho studený a nezúčastněný hlas to jen potvrzuje.. to se Vám tedy příliš nepodařilo..

0/0
4.7.2011 20:12

dubanová

Cyril a Metoděj přispěli k pádu komunismu :

"Faktor, který měl přímý vliv na celkovou atmosféru velehradské slavnosti u příležitosti 1100. výročí smrti sv. Metoděje, bylo Tomáškovo pozvání papeže do Československa nachystané velehradské slavnosti 1985. Papež vyjádřil touhu na velehradské slavnosti přicestovat. Kardinálovou nepříjemnou povinností bylo o tom informovat předsednictvo vlády. Na podporu pozvání papeže se rozběhla podpisová akce. [4] Státnímoc prováděla zastrašovací akce a diskriminační opatření a jak uvádí Benda až „fyzické mučení několika aktivistů, kteří měli prozradit ,nitkyspiknutí‘“ [5]. Papežova účast byla prohlášena za nežádoucí a pokud by kardinál na pozvání trval, hrozilo přerušení kontaktů s Vatikánem. Na slavnosti byla představiteli vlády umožněna účast kard. Agostina Casaroliho, která se měla obejít bez jednání."

Vzpomínám si, že účastnící Velehradské slavnost - v roce 1985 - u příležitosti 1100 výročí smrti sv.Metoděje - doslova "vypískali" tehdejšího komunistického ministra kultury..

0/0
4.7.2011 19:42Najdete na iDNES.cz