Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Synot ve Zlíně narazil, město firmě nepůjčí parkoviště pro novou hernu

Velký hráč na českém trhu s hazardem, firma Synot, ve Zlíně narazil. Město mu totiž odmítlo půjčit pozemek pro parkoviště před plánovaný bar s hernou. A šéf Synotu Ivo Valenta naznačil, že by jako odvetu mohl přestat podporovat zlínský dětský filmový festival nebo místní hokej.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jaromír michal

Jupí

Nevím proč se lidi bouří proti tomu, aby majitel opravil nejhnusnější budovu na Podhoří. A co se týče herny ta tam je povolená a funguje od roku 2005, co to koupili. A to bylo za primátorky pí.Ondrové. Proč nikomu nevadilo X roků, že poblíž je školské zařízení ? Běžte se podívat jak to funguje kolem jiných heren Synotu. To kolikrát ani nevíte, že tam herna je. A pokud tam chce dát dalších 20, nebo kolik automatů, nikdo neovlivní. A , že by tam měla být kvůli tomu větší návštěvnost, kravál, množství loupeží, znásilnění apod. si nemyslím. Možná první měsíc po zprovoznění bude větší zájem jako o novou věc. Pak to opadne, protože lidi zjistí, že automat nebo terminál je obere o peníze úplně stejně ať je kdekoliv. Barák bude opravený a do roka a dne zjistí, že herna prodělává a nakonec tam bude pěkná jídelna pro důchodce. ;-D

+1/0
29.6.2011 14:26

petless_pes

To je stejné

jako by drogový mafiáni dotovali sirotčinec. Je to dobře nebo špatně?

0/0
29.6.2011 10:23

master19

Re: To je stejné

Dobře... špinavé peníze přece neexistují. ;-)

0/0
29.6.2011 11:37

libl3

A já si myslel, že Synot podporuje hokej a filmový festival

z lásky ke sportu a dětem;-D;-D;-D

0/0
29.6.2011 9:26

bmira

Podívejme

jak dovede bývalý pinkl ze slušovického sudu kolem sebe kopat.;-D

0/0
28.6.2011 15:26

master19

Re: Podívejme

Závist?

0/0
29.6.2011 11:30

bmira

Re: Podívejme

Tak to sotva.;-D

0/0
29.6.2011 17:25

I (já)

Poučte mne

neříká se tomu co Valenta provádí vydírání? Samozřejmě má právo si se svými penězi naložit jak uzná za vhodné, ale přímo říct, vy mě něco nepovolíte, tak já vám už nepřispěji na kulturní akce je ubohost nejvyššího řádu! Město správně brání zájmy svých občanů, kteří se peticí jasně vyjádřili. Mimochodem potraviny, pošta, pivnice a restaurace tam dříve byly, případně ještě jsou, tak co to je za žvásty? Mimochodem mu tam nezakázali stavět, jen na žádost občanů nechtějí zapůjčit vlastní majetek pro parkoviště a najednou Valenta nechce pokračovat v jednání. To sídliště je příjemně zelené a klidné a nevidím důvod proč tady dělat další parkoviště jen pro nějaký megalomanský projekt, když místní nemají sami kde parkovat. Měl si to Valenta promyslet než to koupil, ale kdo ví, třeba byli přimáznutí předchozí představitelé města a po kompletní výměně po posledních volbách už mu pšenka tak moc nekvete.

0/0
28.6.2011 15:02

vita.nek

Re: Poučte mne

Je to sice nahraně, ale stejně bych to spíš nazval vyjednávání. Pokud někdo podporuje město, mělo by město (a i jeho občané) takovému člověku vyhovět. Pokud mu podnikání znepříjemní, nejsou tu dobré vztahy a tímpádem nesmí město (a hlavně občasné podepsaní pod peticí) očekávat další spolupráci.

+1/0
28.6.2011 18:19

I (já)

Re: Poučte mne

Jenže to, že podporuje festival neznamená, že část občanů města bude bita ve jménu vyššího principu. A taky si myslím, že jeho podpora je jen reklama a tu mu nikdo neodepřel. Festival se obejde i bez Valenty, ale občané mají nezadatelné právo se domáhat svých práv, v tomto případě si přejí zachovat status quo a finito.

0/0
29.6.2011 0:03

vita.nek

Re: Poučte mne

To už si musí rozhodnout město, zda je prioritnější sponzoring, popřípadě jiná spolupráce nebo část občanů. O tomto ale nebyla řeč. Já jen podotknul dvě věci a to 1. Nepochopím jak někdo prodá nemovitost hazardní firmě a domnívá se, že v ní hazard nebude  2. Je jasné, že pokud jeden subjekt nevyhoví druhému, tak ani druhý dál nevyhoví prvnímu.   To že město někomu něco nepovolí, když si to přejí občané je chválihodné, nicméně město musí hájit zájmy města a jak píši v první větě musí si ujasnit priority - Synot Holding je silný sponozor a jistě by nemusel zůstat u festivalu a hokeje ale jít dál, což se v případě takovéto nespolupráce asi dít nebude, ale pokud nadruhou stranu má město jiný přísun peněz tak proč ne....

0/0
29.6.2011 8:38

master19

Re: Poučte mne

To sídliště je příjemně zelené, ale totálně bez parkovišť. Na svazích se proti tomu parkuje královsky (bydlel jsem na obou místech). Samozřejmě, že parkoviště u herny to nijak nevyřeší...

0/0
29.6.2011 11:32

tata_1234

Jsou lidé na radnici tak omezení, tupí nebo podplacení?

A co by tam pan Valenta chtěl asi jiného provozovat, snad proboha ne dětský koutek, páni radní?

citace: "Radní se ale hájí tím, že Synot v únoru ve své žádosti neuvedl, co má ve zrekonstruované "Podhořance" být - tedy, že zde vznikne i herna..."

Jinak to, že Synot sponzoruje dětský filmový festival je přinejmenším nevkusné, to už by to rovnou mohl sponzorovat Philip Morris ne? Ale když pračky peněz jedou naplno, je potřeba vyprané "prádlo" někde rozvěsit, že?

0/0
28.6.2011 14:58

TetaJane

Synot = Zlo

Co takhle postavit něco užitečného ... heren je v okolí milion. A to že nebudou sponzorovat hokej či festival? Jsou jiní, kteří budou. :-P Drahý Synote, strč si svoje herny víš kam :-)

0/0
28.6.2011 14:51

vita.nek

Re: Synot = Zlo

Víte o tom, že smysl podnikání je vydělat peníze? - Co užitečného by měl na tomto místě postavit, aby to vydělávalo peníze? Zavádějící je, že město prodá dům s restaurací společností zabývající se hazardem a diví se, že si tato chce restauraci otevřít hernu. Co čekali? - dětské hřiště? ..... Když Tesco koupí stavební parcelu (na bývalém poli), tak asi taky nikdo nečeká, že tam bude pěstovat obilí.  A že by Synot nikdy nepostavil nic prospěšného se mi taky nezdá ....

+1/0
28.6.2011 18:26

dedita

Re: Synot = Zlo

Je hodně směšné, jak si Valenta  hraje na dobrodince, který rozdává ze svého - přitom jen plní svou zákonnnou povinnost odvodu stanovené části zisku z hazardu na dobročinné účely. Onu dobročinnost si přitom představuje hodně svérázně - v Uherském Hradišti mu konšelé lezou do zadku tak hluboko, že on městu předal jako sponzorský dar pár miliónů a město mu za to "dobročinně" vybudovalo parkoviště před jeho vlastním hotelem. Snad se konečně od roku 2012 dočkáme řádného zdanění hazardu a "mecenášovi" Valentovi tím zavřou kohoutek, kterým tečou špinavé milióny z hazardu do jeho "dobročinného vydírání"

0/0
28.6.2011 20:15

Podrazza

Valenta musí prostě radní víc podmáznout...

... a ne dělat bububu.:-)

0/0
28.6.2011 14:51

Eda.Hans

At s tim jdou do háje, stavějí herny pro feťáky a lemply,

kdyby se měli podílet na škodách co tihle lidi kde různě nakradou a pak to jdou do heren prohrát, tak by zkrachovali druhej den. Ať místo dětskýho festivalu si ty peníze nechaj nebo je věnujou na prevenci a nemocnice, který se starají o tyhle fe´táky nebo na nápravu škod, lidem za vykradený auta na sídlištích a za škody co způsobí ta jejich verbež, ze které tahají poslední peníze.

0/0
28.6.2011 14:43

mikebastak

Re: At s tim jdou do háje, stavějí herny pro feťáky a lemply,

Tak proc teda mesto prodavalo ten objekt s tim, ze je tam Herna povolena?

0/0
28.6.2011 15:49

vita.nek

Re: At s tim jdou do háje, stavějí herny pro feťáky a lemply,

Jak jsem psal výše, prodat dům ve kterém je restaurace firmě, která obchoduje s hazardem a čekat, že tam postaví místo herny  např. "dětské hřiště" je asi stejně naivní jako prodat Tescu stavební parcelu na bývalém poli v domění, že zde obnoví orbu, zaseje obilí a bude ho pěstovat.....

+1/0
28.6.2011 18:32

sobak

hraditšťský kmotr

mistr valenta nezarachotil chechtáky na správných místech, město mimo jiné proto neche rozdělit pravomoce na mětské části, pak by úředníci radnice přišli o část desátků a nemuselo by se jim dařit prosazovat svoje záměry, synottip ať klidbě odejde, radši alianz, který festival sponzoroval dřív, než financovat dětský festival z výnosů hazardu, zlín není vaše domovské hradiště pana valento

+2/0
28.6.2011 13:32

Ukulele2

Re: hraditšťský kmotr

Jenom, aby Allianz, či kdo, měla zájem dávat svoje hrachy do nějakého festivalu. Zlínští vepříci kvičí, protože výnosy z herny Synotu nepotečou plně do jejich kapes. Jo, kdyby byl Synot ze Zlína, to by byla jiná.

:-P

0/0
28.6.2011 14:05

Dežo z dědiny

Re: hraditšťský kmotr

Naprostý souhlas. A nelepší je Janečka - prodal jim to v době, kdy byl u koryta. Teď už není a bojuje za práva občanů....;-D (jak jsem se někde dočetl....)

0/0
28.6.2011 14:16

vita.nek

Re: hraditšťský kmotr

To že festival nyní nesponzoruje Allianz určitě není o tom, že by jim to pořadatel neumožnil, ale protože nechce. Velmi málo takovýchto festivalů se obejde bez sponzorů a myslím, že není zrovna nejmoudřejší si solventního sponzora odehnat kvůli kousku parkovací plochy.

+1/0
28.6.2011 18:29

Zygota

Re: hraditšťský kmotr

Jasně, ono je asi lepší vykašlat se na přání voličů, ti neplatí. A snažit se plnit přání toho, kdo má prachy a je jedno úplně z čeho, vždyť je to všechno dle našich úžasných zákonů,...naprosto legální. :-/8-o:-/

0/0
1.7.2011 11:29Najdete na iDNES.cz