Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Nový ředitel dostal místo jen díky členství v ODS, kritizují učitelé

Rozhodnutí Zlínského kraje jmenovat novým ředitelem Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě Bedřicha Chromka vyvolalo velké emoce. Přes čtyřicet tamních učitelů a dalších zaměstnanců dokonce sepsalo petici. Chromek podle nich není dostatečně schopný, a na místo se dostal jen díky členství v ODS.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

p_n_2

Tak přece na to byly kraje zřízeny, aby bylo kam

upíchnout všechny straníky, bylo potřeba vytvořit více lépe placených míst pro kamarády a ti zase dosazují své níže postavené kamarády např. na místa ředitelů škol a jiných institucí, které dnes řídí kraj. Jsme v České Republice, někoho to překvapuje?

0/0
17.6.2011 9:54

Henry Ford

Už to začíná

Míst je málo. Ano ano konkurence je potvora a tvrďáci začínají měknout. A to ještě nemusí soutěžit se všema z EU.  Časem budete vyléčenení i ze stávek a vyhrožování.

0/0
16.6.2011 18:28

Ch.B.

kantoři 2.část

Já ale rozhodnutí kraje na rozdíl od své kolegyně respektuji a podle mých informací nejsem zdaleka jediným. Dále se domnívám, že každý ředitel školy bude lepším managerem, než jak je tomu doposud. A argument, že nemá zkušenosti s mezinárodními projekty je z mého pohledu irelevantní. Zahraniční projekty na naší škole fungují především díky schopnostem a práci některých pedagogů, neznám ředitele školy, který by je rušil (to by byl sám proti sobě). Strach některých kantorů vnímám pouze jako strach o vlastní místo a nejistotu. Školou koluje spousta fám a pomluv. Škoda jen, že pedagogický sbor není více informován. Pokud by budoucí ředitel za námi přišel a svou vizi nám nastínil, určitě by to byla ta nejlepší cesta. Není dobré (ne)psát petice. Výše uvedený článek nepomůže nikomu a ničemu, pokud má někdo indicie, že konkurz neproběhl regulérně, tak by se měl postupovat oficielní cestou a ne anonymním článkem v novinách.

Chybík

0/0
16.6.2011 18:10

mačica

Re: kantoři 2.část

Pane Chybíku, oceňuji Vaši odvahu podepsat se. Pokud se ovšem nejedná o vykalkulovaný postoj jak se před novým ředitelem zviditelnit a "zalíbit se". Jestliže opravdu věříte těm řečem, že "zvítězil ten nejlepší", pak je Vaše naivita úsměvná. Asi nechápete, že Vašim kolegům vadí nejvíce fakt, že výběr ředitele nebyl zcela objektivní a v tomto jejich rozhořčení chápu. Snad každý v této republice ví jak probíhají konkurzy na místa ve státních zařízeních. Jsem také učitelka a o podobných "výběrových řízení", kdy ředitel je znám už předem jsem slyšela nejednou.

0/0
17.6.2011 11:41

B_Ch

Re: kantoři 2.část

K vaší reakcí souhlasím. Já také chápu rozhořčení kolegů. Vůbec si nemyslím, že byl vybrán ten nejvhodnější kandidát. Jen jsem chtěl naznačit, že politika a školství jsou (bohužel) vždy propojeny. Ale pokud chce někdo poukázat na chybu(y) ve výběrovém řízení, tak by byla vhodnější oficiální cesta, než alibistické články v novinách. Já jen nesouhlasím s touto formou! Pokud byla sepsána nějaká petice (v době jejího sepsání jsem byl bohužel mimo školu na kurzu), tak se měla podat oficiální cestou. Psát a následně rušit petice, poté to zase komentovat anonymním článkem v novinách není dle mého názoru dobrá cesta.

Věřte, že se nechci zavděčovat budoucímu vedení, to určitě ne. Jen cítím, že naší škole v této situaci pomůže jakákoliv změna. Kdyby jste byla členem pedagogického sboru, tak jistě pochopíte proč! Je mi líto, že nezvítězil kandidát z řad mých kolegů. Ale nechápu tuto formu protestu! Buď mám strach a obavu o místo, tak mlčím. Nebo se mi to nelíbí a ozvu se (např. petice). Chybík

0/0
17.6.2011 12:12

B.Ch.

kantoři

1/2 Jsem jeden z mnoha kantorů SOŠ a gymnázia Staré Město, ale s tímto článkem nesouhlasím! To že je školství hodně ovlivněno politikou je bohužel nepříjemný fakt, který tu byl, je a bohužel i bude. Kraj vybral z několika kandidátů a za svůj výběr nese plnou odpovědnost. Kandidáty z naší školy dobře znám - dokázal bych si ve funkci ředitele školy představit všechny kandidující učitele naší školy. Ale kraj rozhodl, jak rozhodl. Pokud někdo s tímto rozhodnutím nesouhlasí, tak má možnost protestovat oficiální cestou. Vůbec nechápu, proč někdo píše petice a pak je zase ruší. Rozumím tomu, že někteří mají strach o svá místa, ale pokud mají strach, tak je lepší nic nesepisovat a nepsat články do novin za ostatní. Pokud tato kolegyně prezentuje svůj názor, tak se má podepsat! Vůbec se nechci zastávat pana Chromka, to jestli bude dobrý ředitel a manager ukáže čas. Také bych raději ve funkci ředitele viděl jednoho z kandidátů z řad pedagogů naší školy.

0/0
16.6.2011 17:57

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

věrohornost výběru kandidáta

A co složení konkurzní komise, kolik pak tam bylo členů ODS? V 7členné 4 a jeden z nich člen nejmenované dozorčí rady.:-(

0/0
15.6.2011 13:48

Mapedo

realita

Slováku, Slováku, už se Ti to odpočítává. Volby jsou příští rok. A pak půjdeš, i s tou slavnou ODS. Bože a to je prý poradce Nečase.

0/0
14.6.2011 21:08

Lojtab

Je to přesně tak

Asi není náhoda,že i ředitel obchodky Durdák nebo ředitel průmyslovky Zatloukal jsou velmi aktivní v ODS. Durdák co si vzpomínám,vyhrál tenkrát konkurz na ředitele až na podruhé. Poprvé komise vybrala někoho jiného a kraj ten konkurz nechal opakovat. Co k tomu dodat?

0/0
14.6.2011 17:31

Ukulele2

Re: Je to přesně tak

Máte nějaké indície, že tito, vámi výše jmenovaní ředitelé, vedou tyto školy špatně, nesystémově a neekonomicky, a že nejsou dostatečně fundováni na tuto pozici? Pokud ne, tak bych prosil nejitřit zbytečně vášně takto laciným způsobem za pomoci populárního zaklínadla zvaným ODS. Ostatní strany, pokud mají tu možnost, praktikují naprosto stejné způsoby pomoci svým členům.

0/0
15.6.2011 8:59

nepremyslej nad lamou

Re: Je to přesně tak

vůbec nic

0/0
15.6.2011 9:00

strnádek

Kádrová nomenklatura ODS !

Naprosto nic se nezměnilo za 21 let restaurace kapitalismu z  období totality = vlády jedné strany. Jiná strana - s cynickým pokryteckým názvem  " Občanská a Demokratická " !! ulatňuje stejné zavrženíhodné metody boje o koryta.

Kádrová nomenklatura všeho schopných - ve skutečnosti naprosto neschopných - politických karieristů se dere k moci. Kdo nemá legitimaci ODS je ničím, byť by byl sebelepší. Jo - na ptáky jsme krátký - na ptáky jsme malý páky ?! Ne ! Dost bylo vlády ODS ! Nastal čas dát ptákům po zásluze na zobák !!

0/0
14.6.2011 15:21

miljal

Nedivme se,

že co kantor, to v naší společnosti blb. Proč tu petici sepisovali!!!!!!

0/0
14.6.2011 14:10

sCZECH

Re: Nedivme se,

on ten prispevek spis vypovida neco o vas :-)

0/0
14.6.2011 14:39

nepremyslej nad lamou

Re: Nedivme se,

Kde jsi skončil se studiem, mohu-li se zeptat :-P

0/0
15.6.2011 9:01

miljal

Re: Nedivme se,

Jistěže se můžete zeptat. Na PřFUP a mám za sebou 35 let praxe na gymnáziích a VŠ - učitelství...;-D

0/0
15.6.2011 11:03

p_n_2

Re: Nedivme se,

Takže blb;-D

0/0
17.6.2011 9:56Najdete na iDNES.cz