Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Studenti se svázali na silnici. Vyzvali radnici, aby postavila přechod

Svázaní uprostřed cesty, s tlampačem a transparenty v pondělí protestovali studenti ve Zlíně. Chtějí po radnici, aby zachovala přechod pro chodce u univerzitní knihovny a domu Prior, který tam dočasně vznikl kvůli filmovému festivalu. Na možné nebezpečí, které při přecházení v místě hrozí, poukazují už léta, nic se ale neděje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dance

souhlasim

Je pravda ze tam ten prechod byl a tak nechapu proc je tak strasny problem tam tech par car namalovat. Chodila jsem tama na venkovni hriste a hruza. I kdyz je pravda ze spousta ridicu si tam ten prechod pamatuje a jsou zvykli.

0/0
7.6.2011 15:18

okdarky.cz

Re: souhlasim

Studenti by potrebovali na pomoc tohoto typka:-)

http://pravdu.cz/parodie-rambo/parodie-film-rambo

0/0
7.6.2011 20:40

TuJeKam

je nutný

HAHAHA ty příspěvky jako líní studenti apod.. Chtěl bych Vás vidět jak budete chodit každý den místo 5m 150m a navíc čekat na semafor. trošku soudnosti. Možná by to chtělo občas chodit do práce pěšky a nevozit si pr..l v autě diskutéři.

Jo nejsem student UTB a tama chodím velice vyjmečně, ale i tak se mi to tam nelíbí.

0/0
7.6.2011 13:04

Najík

Podstata problému

Předřečníci v této diskusi zjevně nepochopili podstatu problému. Vůbec nejde o to, jestli je o 200 m dále jiný přechod. Jde o to, že od KUC směrem k Prioru a naopak procházejí každý den přinejmenším stovky lidí, z nichž velkou část tvoří děti ze základních škol. Řidiči v tomto místě jezdí často jak šílenci, několikrát jsem byl svědkem toho, jak auto jedoucí zezdola od světelné křižovatky zastavilo, aby chodci mohli přejít, a blázen jedoucí za ním ho začal předjíždět. Je až s podivem, že v tomto místě dosud nedošlo k žádnému neštěstí.  A jestliže je možné vybudovat přechod pro zahraniční hosty filmového festivalu a Barumky a na naše děti se vykašlat, tak něco není správně.

0/0
7.6.2011 12:55

MrEx

Nesmysl...

Pěkný nesmysl, ve Zlíně jsou mnohem důležitější věci, než dělat přechody každých 50m nebo 100m. Sorry studenti, ale tohle je spíš k smíchu... Rv

0/0
7.6.2011 12:12

wag13

Líní studenti

Kousek dole je přechod pro chodce se světelnou signalizací.;-O Lenoši jedni!!!Rv

To je problém pro Vás udělat pár kroků?

Zrušit i přechod přes čtyřprodovou cestu na dlouhé ul., 50m nad je podchod (zlaté jablko) a 50m pod je přechod se světelnou.R^

0/0
7.6.2011 10:53

nakej_nick

Re: Líní studenti

jj, taky jsem zíral na ten dočasný ostrůvek, co to je za šaškárnu ...

Na světelný přechod je to 100 metrů a taky se dá od OD jít po pravém chodníku - v tom případě se přechází jednosměrka, po které za tak moc aut nejezdí (málokdo od OD i z Hradské jede nahoru) a chodec by neměl mít problém si to z jednoho směru uhlídat. Jenže to by studentíci museli výjimečně počkat, když občas něco jede, a nemohli by lézt do cesty autu. které jede do celkem prudkého kopce.

Na druhou stranu je zajímavé, že tam zebra bývala (viz foto na mapy.cz)

0/0
7.6.2011 11:44

pantáta

Re: Líní studenti

Tady nejde o lenost. Ten přechod je nutný na tomto konkrétním místě. To je podobná logika, jako říct, naco stavět dálnici přes Kroměříž, když můžeš jet přes buchláky...Těžko se to vysvětluje těm, kteří tudy denně nechodí. Pro chodce jednoznačné posílení bezpečnosti. Pro řidiče také ulehčení - výrazné snížení kolizních situaci. Ve špičku(ráno a po obědě) tudy projde zhruba stejné množství lidí, jako na náměstí Míru. A to je pěší zónou. Tady otázka nestojí jestli vybudovat. Ta už je vyřešená. Jednoznačně ano. Otázka stojí kdy vybudovat....Co nejrychleji.

0/0
7.6.2011 11:54

El_Di

Re: Líní studenti

To jsou nesmysly, přechod pro chodce řidičům situaci leda tak zkomplikuje, nikoli ulehčí. Přechod = kolizní situace s chodci, co si myslí, že mají absolutní přednost. A dálnice kroměříž/buchláky je čirá demagogie, zatímco tam se jedná o desítky km, tak tady o desítky metrů chůze a maximálně minutu času...

0/0
7.6.2011 12:47

pantáta

Re: Líní studenti

To jsi ale nepochopil, co chtěl básník říct. Nejde v žádném případě o nějak zkracování času, lenost, nebo dokonce spor chodci X řidiči. A argument, že přechod je pro řidiče nebezpečí, to je úplná blbost. Asi jsi agresivní řidič. Chodci a auta musí být zvlášť ve městech a jiných frekventovaných místech v symbióze. Ten přechod musí být na tomto místě. Tok chodců je největší právě v tomto místě. To potvrzuje nezávislá studie, obor dopravy magistrátu nebo dopravní policie. Toto není spor o to, jestli postavit. To ví všichni. Pokud tyto argumenty ani zčásti nebereš v potaz, pak jsi uzavřená :-)

0/0
7.6.2011 13:09

TuJeKam

Re: Líní studenti

R^

0/0
7.6.2011 13:26Najdete na iDNES.cz