Diskuze

Bobři ničí hráze, voda tak ohrožuje úrodu i lidi. Opravy stojí statisíce

Ve Zlínském kraji roste počet případů, kdy se kvůli bobrům propadávají hráze řek a stává se, že dírami po jejich řádění voda zatopí zemědělcům úrodu. Povodí Moravy kvůli tomu musí hráze častěji kontrolovat. Řešení přitom není jednoduché, na zásah totiž potřebují kvůli ochraně bobrů povolení.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
APE

Amanita phalloides erectus

2. 6. 2011 7:13
***

Dobře bobře obře. R^

0 0
možnosti
Z

zeleny.ropak

2. 6. 2011 6:31
Typický příklad zásahu

do přírody. Vždy, když se člověk v návalu ochrany zvířat, lidských práv a podobně pustil do realizace vlastního modelu, tak na to doplatil. Dejte mi jediný příklad, že to vyšlo. Vidíme, jak dopadla ochrana kormorána, vysazení kamzíků v Jeseníkách a snaha o rozšiřování dalších nepůvodních druhů včetně zákazu kočování u problémového etnika. Bobr byl původním živočichem lužních lesů kolem velkých řek. Po zásahu člověka do krajiny, se nesmíme divit, že si hledá nejvhodnější životní prostředí. Kdyby člověk nezasahoval do přirozeného vývoje, udržel by i početní stavy na optimálním množství.

0 0
možnosti
D

duhovej

23. 5. 2011 16:19
mnoho

zabjij cloveka, zachranis mnoho stromu, mnoho krav, mnoho prasat, mnoho kurat, mnoho uhli ... a bobru taky, kdyz trefis toho spravnyho. logicky V

0 0
možnosti
JO

Ventill

23. 5. 2011 14:31
Zabij bobra, zachráníš strom

0 0
možnosti