Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Protest v hradišťské nemocnici krajští radní neřešili. Lékaři se zlobí

Už se zdálo, že vypjatá situace v Uherskohradišťské nemocnici se v pondělí vyřeší. Zasedala totiž valná hromada, jíž dozorčí rada nemocnice minulý týden nepřímo vzkázala, že pokud neodvolá ředitele Antonína Karáska, tak z nemocnice odejdou lékaři. Jenže valná hromada se tím ani nezabývala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

a_j_a

to je síla....

tak když se podíváme, kdo ve ZK rozhoduje o tom nejdůležitějším, tedy o dostupnosti a kvalitě zdravotní péče (jinými slovy o zdraví nás a našich rodin), namátkou zjistíme, že to je textilní technoložka zodpovědná za zdravotnictví, projektant elektromotorů zodpovědný za kulturu a církve, veterinář a táborový rečník, živnostník ve stavebnictví, exředitel zkrachovalé firmy, učitelka vystudovaná v Petrohradě, a tak dále, a ta dále. prostě vysoce kvalifikovaná a schopná parta. holt, co jsme si zvolili, to máme. a patří nám to. ;-(

0/0
19.4.2011 11:11

arnost-ek

Jistě...

Kdežto pan Kryštof, původně údržbář ze Zbrojovky, nyní mimo jiné předseda dozorční rady UH nemocnice, má pro tuto práci kvalifikaci, co? A svou touhou nahradit Karáska na místě ředitele se nijak netají, takže s objektivitou toho, co on řekne, je to taky všelijaké.

Karásek má pravdu v tom, že kdo dá výpověď a ještě pak brání, aby se za něho sehnala náhrada, tak nemá v organizaci co dělat.

Bohužel už tam jsou takové osobní antipatie, že se další vývoj nedá vůbec odhadnout.

0/0
19.4.2011 13:01

a_j_a

Re: Jistě...

já jsem se nechtěla stavět na žádnou stranu toho sporu. jen si prostě myslím, že o důležitých věcech by neměl rozhodovat ten, jehož jediná kvalifikace k čemukoli je to, že se dal na politiku, když mu pořádná práce nevoněla. spíše než o dosazování svých kamarádů nebo odvolávání svých ne-kamarádů by se tito lidé - naši volení zástupci - měli starat o to, aby se zvýšily příjmy všech zdejších nemocnic.dle VZP platí tato pojišťovna na léčbu pojištěnce ve ZK průměrně nejméně v ČR. proč to tak je? asi proto jsou nemocnice ve ZK pořád ve ztrátě (kromě UH, která prostě drahé pacienty posílá do Zlína nebo Brna). tady musí být společný tlak všech politiků ze ZK, i těch, co dřepí v Senátu a PČR, na VZP, aby tyto nesmyslné rozdíly srovnala. Jak je třeba možné, že krajská nemocnice ve Zlíně má úhrady od pojišťoven stejné jako běžná okresní nemocnice, ačkoli řeší případy srovnatelné s fakultními nemocnicemi? To jsou prostě nepochopitelné věci, a TYTO důležité problémy mají zmínění řešit.

0/0
19.4.2011 13:34

pa.do

Re: Jistě...

8-o8-o8-o

Tak to je opravdu úctyhodná demagogie. Údržbář? Ano, ale jak dlouho neuvedete, že? A to že byl vedoucí pracovník ještě ve zbrojovce také ne. Navíc předpokládám, že se předsedou dozorční rady UH nemocnice stal až

na základě několikaletého působení jako starosta 18-ti tisícového města

(což je vedoucí pracovník s jistými pravomocemi) a jako krajský

zastupitel. Jako zdroj jsem použil http://www.turneprozlinskykraj.cz/item/ing-ladislav-krystof. Od vás jde opravdu o skvělou práci překrucování pravdy, být jiný režim, tak by po vás KSČ sáhla všema deseti.

0/0
19.4.2011 15:27

ladik20

Re: Jistě...

Údržbář? S inženýrským titulem? To se mi nezdá...

A kde jste slyšel, že právě on má být novým ředitelem? Opravdu si myslíte, že se každý bije o koryto jako je tomu u pana Karáska, o kterém neuslyšíte nic pěkného ani v rámci ODS? Ne všichni jsou lační po moci za každou cenu, jak to vidíme nyní u ODS ve "vládní krizi". Bohužel jsem nenašel životopis p. Karáska, takže nemůžu porovnat jeho pravomoci na řízení nemocnice, které by mě po vašem výpadu na p. Kryštofa zajímali (jen pro vysvětlení - MUDr = doktor, ne manažer).

0/0
19.4.2011 15:34

valissen

Re: to je síla....

R^

0/0
19.4.2011 13:01Najdete na iDNES.cz