Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Akvapark v Hradišti se prodražil o 36 milionů, lidé tam málo utrácejí

Vloni otevřený akvapark v Uherském Hradišti stál o 36 milionů korun více než bylo původně naplánováno. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo město. Kromě toho se také ukazuje zásadní problém v tom, kolik tam návštěvníci utratí. Průměrně je to 18 korun, radnice přitom počítala s padesátikorunou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

arnost-ek

Hehe

Ty miliony by tak odpovídaly tomu, co by stálo za to zaplatit revizákům, kteří tam povolili nějaký provoz :-))) Vždyť tam není snad nic co by fungovalo bez závad a co se nemá opravovat - což se i nakouslo v článku.

A jinak ať laskavě nedělají z lidí blbce, všichní ví, že ty termíny byly stanoveny tak, aby se politici mohli chlubit aquaparkem před volbami - a ani to se tam nepodařilo, že.

0/0
15.4.2011 10:04

jan.banos

tak nějak

"že v Hradišti může navštívit jeden z nejmodernějších akvaparků v zemi"

Tak to jsem se zasmál ;-D Alespoň žre ty sušáky na vlasy přidělali. Jen nevím proč jich není pár i mimo placenou zónu, tak jako v Brodě. Uličky mezi skříňkami jsou úzké a bez laviček, ve srchách špína,  zrušení 50m bazénu opravdu velký krok zpět. Zábavní zóna2 je proti Uh.Brodu chabá. Jen dušový tobogán je super, jen to čvachtající schodiště je nepříjemné. Wellness zóna3 je pěkná, až na malý ochlazovací bazének, do kterého může max jen jeden člověk.

Velký plusem je protiskluzová podlaha

Mimo vstupné nebudu utrácet nic, možná tak pivo na odchodu si dám.

Vedení je poněkud neschopné. Slibovali webkamery - nejsou, video z tobogánu - není, je problém aby vůbec reagovali v diskuzi, která se spíš stáva kritizujícím monologem návštěvníků.

0/0
14.4.2011 7:24

vita.nek

Re: tak nějak

- technologicky asi nejmodernější skutečně bude

- úzkých uliček jsem si nevšiml a to při své váze zrovna malý člověk nejsem, lavičky mi třeba ve zmíněném UB jen překáželi průchodu, jelikož byly vždy obsazené a lidem jsem musel skoro pošlapat nohy, naprosto stačí převlékací boxy, kterých je narozdíl od UB dostatek.

- zábavní zóna je oproti UB dvojnásobná, snad jenom parní sauna (která je mimochodem v zóně1) je jen jedna, za to větší, nebo co v UH oproti UB podle Vás není?

- ve sprchách špína skutečně je, je to dáno asi tou protiskluzovou podlahou na které se drží a neodtéká - asi se bude muset častěji uklízet

- sušáky mimo placenou zónu by byly dle mě zbytečné - ze šatny chci odcházet suchý a ne se dosušovat někde na chodbě, ale proč ne - místo na ně mohlo být klidně místo "restaurace", která je nesmyslně v hale a tu zašít někam, kde budou mít její hosté klid, -Jediným plusem pro mě zůstává ddělení plavecké zóny od zábavné což mi v UB chybí, 25m bazén je velké mínus...

0/0
14.4.2011 9:20

vita.nek

připomínky

1. Prodražení - UNISTAV měl předat aquapark v létě, později se termín přesunul na začátek podzimu a skutečně byl předán až v druhé polovině prosince. Za každý den mělo být penále z prodlení 200 tisíc a i přesto se stavba prodražila o 36 Milionů??

2. Utrácení - problém dle mého názoru je zejména v tom, že údajná restaurace je spíše bufet umístěný v hale aquaparku, pokud chtěl aquapark vydělávat na gastronomii měl vybudovat skutečnou příjemnou restauraci, kde se dá posedět jinak než, že si člověk připadá jak na autobusovém nádraží, taktéž umístění mokrého baru na v zóně č. 2 je celkem k ničemu, v případě, že by mokrý bar byl v zóně přístupné z ostatních zón, osvobozen aspoň částečně od vstupného a možná umístěn někde jinde než v proskleném místě vedle vstupní haly, kde si pak člověk připadá jak v aquariu :-D, vydělá daleko víc, už jen proto, že tam půjdou lidé, kteří si chcou odpočinout od plavání nebo osvěžit pitím po saunování (to jde teď sice taky ale prodraží se to)

0/0
13.4.2011 21:34

vita.nek

Re: připomínky

3. Reklama - vždy, když jsem si v aquaparku byl zaplavat tak mě vadila

přeplněnost plaveckého bazénu a to ne proto, že by bylo moc návštěvníků,

ale proto, že půlku má v kteroukoli denní dobu zabraná plavecká škola a další

čtvrt pak někdo pronajatou (aquaaerobik, plavání maminek ....... )

takže na zbylých dvou drahách se mačká 40 a více plavců a v tom skutečně plavat nejde. Od 16:30 - 17:30 je z důvodu pronájmů plavecký bazén uzavřen uplně ..... takže s návštěvností skutečně problém není, spíš by se málo navštěvované hodiny mohlo vstupné zvýhodnit aby se lépe vyplnila kapacita.

0/0
13.4.2011 21:37

bmira

Běžná věc zde.

Mne by spíše překvapilo, kdyby se cena stavby vešla do rozpočtu. Ale to je v našich zeměpisných šířkách a délkách pouhá utopie. Hlavní věc je, že to umí zúčastněné osoby pěkně vysvětlit. Jen mne zaráží, že pokud zatékalo střechou, tak byla asi špatně vykonaná práce a tudíž nevím, proč bych měl její opravu znovu platit.!!

0/0
13.4.2011 16:11

sCZECH

Re: Běžná věc zde.

asi tak, zase snaha o nejakou senzaci

0/0
13.4.2011 17:10

arnost-ek

Re: Běžná věc zde.

Tam teče voda všude, od střechy po podzemní rozvaděče. Jako beze srandy.

0/0
15.4.2011 10:05Najdete na iDNES.cz