Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Na sanitku, která je zaveze z nemocnice domů, čekají pacienti i dvě hodiny

Cesta z vyšetření v nemocnicích na Zlínsku se může pacientům pěkně protáhnout. Ti, kteří si předem nedomluví některého z příbuzných, totiž čekají na odvoz sanitkou zpět domů i několik hodin. Nemocnice i dopravci se přitom brání, že za zdržení nemohou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

baci4321

okolí

myslím,že v okolních státech,si nikdo neumí představit,že by žádal o odvoz sanitním vozem z nemocnice a taky to nikoho nezajímá,jiná možnost je u převozu z jednoho zdrav zařízení do druhého

0/0
11.1.2011 13:40

persona-non-grata 2

Kdo je schopen sám odjet taxíkem,

ten odvoz sanitkou nepotřebuje

0/0
10.1.2011 9:59

Jan__K

Také se mi to stalo...

Vidím to jako dnes, potrhal jsem si vazy v noze, nohu mi dali do sádry,  po nemocnici mě ošetřovatelé  vozili na vozíku, abych na nohu náhodou nestoupnul. Pak mne dovezli na kraj schodů, co vedou z polokliniky ven a řekli, ať si dojdu  na tramvaj.

Vstal jsem z vozíku, a než jsem se zmohl na slovo, byli pryč.  Neměl jsem u sebe peníze, mobil, ani berle. Tak jsem jel tramají na černo a skákal domů po jedné.

Zkrátka takhle nějak jedná naše zdravotnictví, život nějak zachrání, a na zbytek se vykašle. Neměl bych nejmenší problém si dopravu domů zaplatit, ale nikdo mi ani nic nenabídnul, nezeptal se, jestli se má o mne kdo postarat. Zkrátka nezájem.

0/0
10.1.2011 9:51

ezra

a kam ti ošetření pospíchají? do práce?

výmluvy, že je nemůže nikdo z rodiny odvézt, jsou trapné, dnes má auto každý...lidé si zvykli, že sanitky fungují jako taxi, tak ať čekají...hlavně, že je zadarmo, to se přece vyplatí;-D

0/0
10.1.2011 9:40

seveřanka jižní

Re: a kam ti ošetření pospíchají? do práce?

Tak zas nepřehánějte. Někdo, aniž by ji nezbytně potřeboval, se určitě najde, ale je dost lidí, co nemají auto nebo pacientem je zrovna řidič, případně člověk nemá příbuzné po ruce, to se může klidně stát. Pro někoho není jednoduché obtěžovat sousedy nebo platit taxíky.Čekat na sanity v chodbách nemocnice jsem viděla nejvíc staré zjevně nemocné nesamostatné lidi.

0/0
10.1.2011 10:02

ezra

Re: a kam ti ošetření pospíchají? do práce?

no ale nakonec se ti staří zjevně nemocní lidé dočkali ne? co to je čekat dvě hodiny? v ordinaci obvoďáka si rádi pokecají celé dopoledne, takto si pokecají na chodbě v nemocnici, nevidím v tom skutečně problém

0/0
10.1.2011 10:10

seveřanka jižní

Re: a kam ti ošetření pospíchají? do práce?

Samozřejmě kdo je schopen se přepravit veřejnou dopravou nebo má možnost zkusit domluvit příbuzného a podobně, tam je to bez debat. A co se týká čekaček na sanitu, příjemné to není, ale když rozvážejí několik lidí z různých míst a musejí je pak posbírat po jejich vyšetřeních, dá se to pochopit. Vlastně tím šetří veřejné peníze. Jen by to nemělo být zas extra dlouho a čekajícím by se měl někdo občasně věnovat, zvlášť jak tu v diskuzi někdo zmiňuje u diabetika. Za přijatelnou čekačku považuju tak dvě, dvě a půl hodiny.

0/0
10.1.2011 10:10

ezra

Re: a kam ti ošetření pospíchají? do práce?

dvě hodiny nevadí ani mě, článek je však o tom, že někteří pacienti čekají AŽ dvě hodiny, takže většinou je to méně....ale lidé jsou zvyklí hned a zadarmo, zdá se, že morální devastace obyvatelstva se komunistům skutečně povedla a bude to ještě dlouho trvat, než lidé pochopí, že za ruku je nikdo vodit nebude

0/0
10.1.2011 10:13

certik.malicky

Kdyby jenom dvě hodiny

byl jsme na přesádrování nohy a v 8 ráno pro mě přijela sanita a domů jsem přijel v 16 hodin 4 hodiny jsem čekal než pro mě přijede sanita.To jsem byl v nemocnici vzdálené 20 km.Kdybych mohl tak bych šel domů snad pěšky.:-/

0/0
10.1.2011 9:26

a_j_a

Re: Kdyby jenom dvě hodiny

dobrý nápad R^

0/0
10.1.2011 12:22

kalifkaca

Jestli to nebude tím

že je to nemocnice a ne taxi služba. Mě se tato služba zdá poněkud nadstandardní. Pokud to někdo opravdu potřebuje, což asi ano, tak se pak musí smířit s tím, že počká.

0/0
10.1.2011 9:21

A.cooper

Re: Jestli to nebude tím

PřesněR^ Nevím o čem článek je. Vůbec by měli být rádi, že je někdo za darmo odveze, byť po 2 hodinách. Tyto služby žádná pojišťovna neproplácí a pak chybí peníze tam, kde opravdu zachraňují životy.

0/0
10.1.2011 9:27

Johanzen

Sanitka v nedohlednu...

Kdyby jen 2 hodiny, to by bylo zlatý. Osobně jsem byl přítomen případu, kdy starý pán na vozíku (cukrovkář) čekal na sanitu 5 hodin! A to přitom velice ochotná sestřička několikrát na čekajícího pána upozorňovala dispečera sanitek.

0/0
10.1.2011 9:17Najdete na iDNES.cz