Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Je to po letech úleva, řekl spisovatel, který se soudil kvůli knize Hyeny

Soudní spor spisovatele Jaroslava Pospíšila a vdovy po jedné z postav jeho knihy Hyeny je u konce. Nejvyšší soud zamítl dovolání proti verdiktu Vrchního soudu, které podala Marie Slabíková, jejíhož muže Pospíšil v knize označil za agenta-provokatéra působícího těsně po válce v někdejší Státní bezpečnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Javornický

Pravda o Světlaně

V MfDnes se pravdivé a objektivní informace o protikomunistické odboji nedozvíte! Pokud Vás zajímají seriózní informace o protistátní organizaci Světlana tak zde je článek z konkurenčních novin:  http://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/smutne-vyroci-v-kine-padly-rozsudky-smrti.html

0/0
5.1.2011 13:49

spavec

Slabík byl darebák!

Pocházím z rodiny, která byla přímo "vlasteneckou" činností Antonína Slabíka, o kterého v tom sporu šlo, postižena. A musím silně nesouhlasit s tím, co psal přispěvatel Javornický . život. Můj dědeček byl díky Slabíkovi zatčen a odseděl si v příšerných podmínkách 15 let. Knihu Hyeny a Hyeny v akci jsme četli celá rodina, stejně tak jsme sledovali soudní spory pana Pospíšila a musíme mu dát za pravdu. A neznáme nikoho - ani z historiků, kteří o Světlaně psali, ani z dalších příbuzných bývalých členů Světlany, kdo by o Slabíkovi smýšlel jinak než dr. Pospíšil (a naše rodina). Světlanu založil Slabík pod kontrolou StB a mnoho lidí to šeredně odskákalo! O takovém člověku, který se dopustí takového svinstva, nelze mluvit jinak, než jako o darebákovi a hyeně! Jak ho může někdo obhajovat, když je všechno tak jasné? My víme dobře, kdo zničil život našemu dědečkovi a naší rodině, dědeček nám o tom mnohokrát povídal, až se vrátil z kriminálu.

0/0
27.12.2010 11:27

Javornický

Re: Slabík byl darebák!

1.Asi neumíte  pracovat s odkazy. Odkazoval jsem na materiály StB k osobě Slabík, dokument ČT-Tajné akce StB  a stránky ÚSTR. Nikde se neuvádí, to co tvrdí Pospíšil, že Slabík působil ve Světlaně jako spolupracovník StB. Takže, když neznáte nikoho z historiků, tak se podívejte třeba na Tajné akce StB nebo USTR.2.Celá rodina jste četli  knihu HYENY V AKCI, ve které Pospíšil falšuje archivní materiály! Vy sami byste měli být na Pospíšila naštvaní, že falšuje např. protokoly popravených politických vězňů a možná i životní příběh vašeho dědečka. Zde se můžete podívat:  http://www.hyenyvakci.cz/seznam.php 3.Jak se jmenoval Váš dědeček? Bohužel nemohl mít přesné informace o Slabíkovi, i kdyby byl ve Světlaně jeho pravá ruka.  

0/0
29.12.2010 13:33

al.mucha01

Po chvíli brouzdání na netu mi připadá,

že jediná hyena v akci je spisovatel Pospíšil.

0/0
26.12.2010 9:32

Javornický

.

Pospíšil-právník(prodal knih za mnoho miliónů) a politická vězenkyně(88let), která musela před režimem uprchnout až do Austrálie a česká justice. Kdo asi vyhraje? Nejvyšší soud se vůbec nezabýval historickými fakty a dovolání jednoduše zamítl. Pospíšil k soudu předložil zfalšovaný znalecký posudek, který mu vyrobil na Akademii věd jeho kamarád Jiří Pernes. Posudek obsahoval historicky nepravdivé informace! Na internetu jsou zveřejněny archivní materiály z archivu StB k osobě Antonína Slabíka: www.hyenyvakci.cz/slabik.php V rozsudku Vrchného soudu se konstatuje, že Pospíšil lhal politickým vězňům, jenom se nemusí omlouvat. Rozhodl komunistický soudce. To, že Světlanu založila StB je dnes verze jenom Pospíšila. Historikové jsou jiného názoru:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/409235100221014-tajne-akce-stb/#dalsi-casti

a také stránku USTR.

0/0
25.12.2010 22:24Najdete na iDNES.cz