Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vaškůj nechce do Česka. Rakousko navíc začalo vyšetřovat jeho případ

Vydání odsouzeného zlínského podnikatele Romana Vaškůje z rakouského vězení do České republiky se prodlužuje. Ani po téměř půl roce od jeho zadržení není jasné, kdy a zda vůbec bude českým úřadům předán.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

honzaf

Diletantský soudce Barbořík

No každopádně soudce Barbořík z Přerova je pěkný diletant.

Stačí si přečíst v rozsudku na http://www.cunek.info/Informace/LegendaCunek.aspx o tom, že Vaškůj nepochybně má telefonní čísla 603052000 a 602909909 a Čunek mu na ně psal. Přitom stačí zadat čísla do Googlu a i malé dítě zjistí, že tahle čísla jsou SMS centra a Vaškůj je NIKDY NEMOHL MÍT. Barbořík by měl chodit kanálama.

0/0
6.10.2010 21:34

libl3

Další nevinný podvodník.

Možná i oněm bude nakonec film.

0/0
6.10.2010 18:29

ALDEBARAN

pro radní dobrý

Vzpomínám si, jak, když bylo tomuto hochštaplerovi přiděleno dokončení obchodního domu na Čepkově (nakonec nikdy nevzniknul), radní si pochvalovali, že se jim povedl majstrštyk a Vaškůj oředstavuje ohromného člověka se silným tahem na branku. Od té doby se branka kapánek pohnula, i stranické nomenklatury na radnici nepatrně změnily kosmetiku, ale brankář zůstal brankářem.

0/0
6.10.2010 17:41

pettyo

Re: pro radní dobrý

Vaškůjovi to přiděleno nebylo. Taková věc se nepřiděluje. On ten objekt koupil, následně po jistých problémech prodal a dnes to OC stojí.

0/0
6.10.2010 21:02

sud__Urquellu

Re: pro radní dobrý

Stoji, stoji, ...     ale par melounu odteklo neznamo kam. :-/

(Tedy zcela neznamo ne, Vaskuj uz bude vedet!)

0/0
7.10.2010 9:52

ALDEBARAN

nestojí

Omyl - obchodní centrum Čepkov, jak bylo plánováno a po Vaškůjovi požadováno, nestojí. Dnešní kaulandoid tam zplodila fa. Intercora, dosti v rozporu s původním architektonickým záměrem (ubohou úlitbou je např. neklimatizovaný, neizolovaný kulturní sálek západně od objektu).  

Původní projekt asi neznáte - ale byla to krása. Škoda, že sem nelze vložit obraz.....

A Vaškůjovi to bylo opravdu přiděleno a odebráno - jak se akce pokryla papírově, už z hlavy nevím. Ale jeden náměstek radnice byl kvůli tomu odstoupen.

0/0
8.10.2010 15:24

pettyo

Re: nestojí

Vaškůj ten objekt koupil od PRIORU a HP tronicu, kterým původní torzo patřilo. Následně nechal zpracovat projekt a domluvil s p.Zembschem z Intercory na financování. Vzhledem k přemrštěným investičním nákladům do projektu (odhad asi 1mld) dále vstoupila Vítkova CPI. Ti to následně celé oddlužili a prodali Intercoře, která to zbourala a postavila tam to co je teď. Ten původní projekt, který byl podle tebe krásný (subjektivní názor) byla megalomanská představa Vaškůje, na kterou se mu nepodařilo sehnat dost peněz. Město s tím nemělo vůbec nic společného. 

0/0
18.10.2010 12:47

ALDEBARAN

projekt

Každý píšeme trochu o něčem jiném. Původní projekt t.zv. nadměstského centra pochází z roku 1981, stavět se začalo roku 1987. Až potom vznikl druhý projekt "Vaškůje". Hovořím samozřejmě o tom prvním plánu.

To nic nemění na potížích, které na místě díky radnici a Vaškůjovi vznikly a minimálně dalších padesát let budou trvat.

0/0
18.10.2010 14:58

pettyo

Re: projekt

Tak, že by se to dostavělo podle plánů z 80.let nikdy nikdo neuvažoval.  Přece jen požadavky na prodejní prostory jsou dnes úplně jiné.

0/0
18.10.2010 17:33

ALDEBARAN

Re: projekt

Ale uvažoval. Radniční rozhodovači (z dnešního hlediska se jeví zajímavým, že se tak stalo v době předúlehlovské a velel pán, který dnes radí M. Adámkovi, nejžhavějšímu kandidátu na primátora) vzali původní návrh jako základ a začali z něj odlamovat jednotlivé části.

Bohužel torzo původního projektu dostal do pracek Vaškůj (kdo si dnes vzpomene, že do akce se také hnal dnes již zesnulý zakladatel HP Tronicu a další .....?), radnice mu je přiklepla. Vaškůj udělal to, co udělal, tedy díru - a padla hlava náměstka na radnici. Kdyby nešlo o politiku, proč by se tak stalo?

Tudíž musím se držet názoru, že o torzo t.zv. nadměstského centra šlo - viz noviny z tehdejší doby - a to, co na Čepkově straší dnes, je typická Úlehlovská ubohost. Jako připomínka původního záměru čepkovský kaflandoid "zdobí" vcelku primitivní kulturní sálek.

A odkud to vím? Kromě paměti jsem měl, řekněme, zdroj, který se i letos snažil mezi lokální nomenklatury dostat. Nepovedlo se .....

0/0
19.10.2010 18:33

pettyo

Re: projekt

Radnice mu nic nepřiklepla proboha. Město s tím nemělo vůbec, ale vůbec nic společného. Jestli HP tronic uvažoval o dostavbě podle původního plánu nevím, ale o parametrech dostavby rozhodují především nájemci. Ten objekt prostě patřil Prioru a Vaškůj ho od Prioru koupil. Koupil to torzo a chtěl ho dobudovat. Nechtěl to bořit. Samozřejmě podle standartů, které byly na přelomu tisíciletí. Bohužel se mu nepodařilo zajistit financování, protože celý projekt byl na to místo hodně předimenzovaný. Město s tím mělo společného jenom tolik, že samozřejmě to muselo projít stavebním řízením. Nic víc, nic míň. Celá tato akce se děla ještě za Dostála, nikoli za Úlehly. Město tam v podstatě nemělo ani pozemky. Město s tím prostě nemělo vůbec nic společného. Pokud politici tvrdili něco jiného tak jen pro to, že to chtěli využít ve svůj prospěch ve volbách.

0/0
23.10.2010 11:53

Seals2

Nechce?

Že on nechce? Škoda,že naše tajné služby nefungují jako Mosad...už by tady byl.Způsobil škodu? Zabavit majetek.Prostě jednoduché.

0/0
6.10.2010 17:11

maurizio

Re: Nechce?

;-O je ceskym obcanem? Tak se ma dostavit pred cesky soud ...!!

0/0
6.10.2010 21:11Najdete na iDNES.cz