Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kde řidiči často bourají? U Buchlova, Fryštáku a za Kroměříží

Které silnice a úseky jsou ve Zlínském kraji nejnebezpečnější a kde řidiči často bourají, na to se podívali redaktoři MF DNES. Podle jejich zjištění mezi nejhorší místa patří průjezd osadou Žabárna u Fryštáku a přes Buchlovské vrchy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

austroslavista22

Policejní kontroly obden?

Mě by zase zajímalo, odkud vytáhl pan Mergental informaci, že v Buchlovkách kontrolují obden (bydlím tam). Jezdím tam 2x až 4x denně a souhlasil bych tak s hodnotou 2x měsíčně, a to ještě, když je hezky. Navíc piráti silnic v klidu projíždějí nalepení na auto před sebou, zatímco policie kontroluje nějakou stodvácu, která může svým provozem ohrozit akorát zisky kovošrotu...

Takovéto lživé informace dobře vypovídají o kvalitě práce policie.

0/0
19.11.2010 7:55

Krambler

Novinový článek je málo

Problémy je třeba efektivně řešit:

1) Ta silnice přes hory  v době své rekonstrukce před  40 lety  byla příkladem kvalitního technického řešení. Ale výkon motoru  aut už leží  jinde a dlouhá stoupání nejsou dnes  brzdou rychlosti. S tím má řada řidičů evidentní potíž (!). Doporučoval bych "orgánům" v celém úseku osadit omezení  na 80km plus na několika  místech stacionární radary.

2) Žabárna - úsek v obci vybavit  radarem, přilehlý extravilán značkami 60 neb 80km a dodržování rychlosti policejně alespoň obden kontrolovat. (Celá trasa z Fryštáku do Holešova je zoufalá.)

3) Na křižovatce u Bezměrova na bývalé hlavní silnici, paralelní s D1, kde nutno nyní dávat přednost osadit nekompromisně do vozovky z obou stran zpomalovací prahy plus výraznější  dopravní značení

4) V případě křižovatky na výjezdu ze Vsetíně snad zřídit adekvátní připojovací pruh, pokud se na něj ovšem najdou finance :-(.

0/0
6.10.2010 14:45

xToMMeT

Re: Novinový článek je málo

Nemyslim, ze v Buchlovkach je u osobnich aut problemem rychlost

0/0
6.10.2010 15:57

ewikule

Re: Novinový článek je málo

V Buchlovácích je u osobních aut problém "králů silnic"

A taky to, že spousta řidičů nechápe, že takový roomster není závodní auto :)

0/0
6.10.2010 19:25

ZabakKvak

Re: Novinový článek je málo

Celá trasa nejen z Fryštáku do Holešova, ale i z Fryštáku na Hulín přes Zahnašovice. Řešením samozřejmě není "policejní stát", ale R49 Hulín-Fryšták, která je bohužel nyní opět jen ve stadiu projektu ....

Pokud jde o policejní kontroly, nelze si nevšimnout, že pokud jsou, tak jsou velmi často tam, kde nejde o bezpečnost provozu, ale o snadné vybírání pokut.

0/0
6.10.2010 19:27

Šerlok Homeless

Re: Novinový článek je málo

Ad 1) - Přes ty hory jezdí někteří klidně do protisměru, v pruhu vyhrazeném pro předjíždění v opačném směru. To je dost smrtící. Pruh pro předjíždění je samozřejmě vždy do kopce, kde se kamiony zadýchají. Jenže předjíždět nějaký long vehicle v táhlé pravotočivé zatáčce je potom ruská ruleta (kvůli "králům silnic", kterým je moře po kolena).

Ad 2) - V Žabárně pomohou už snad jen příčné prahy. Je to ostatně v obci, tak co! "Králové silnic" ať si tam třeba urvou podvozek.

Ad 3) - U Bezměrova výraznější dopravní značení? Vždyť už je tam skoro les značek! Na změnu přednosti v jízdě upozorňují značky několik set metrů před křižovatkou, jsou tam svislé i vodorovné značky, bílé pruhy přes silnici! Co by tam ještě mělo být za značky a není? Leda stopka a ty zpomalovací pruhy - ovšem, při odbočení vpravo je tam stopka zbytečná, protože jsou tam jízdní pruhy pro zařazení.

0/0
6.11.2010 17:57Najdete na iDNES.cz