Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlín chystá „protihlukovou“ vyhlášku, první na ráně je známá diskotéka

  9:07aktualizováno  9:07
Vyhlášená zlínská diskotéka Star Club Zlín v místní čtvrti Kúty má potíže. Lidé z okolních domů si totiž stěžují na hluk a nepořádek, který zde po nocích panuje. A radnice na stížnosti slyší. I kvůli tomuto případu připravuje novou vyhlášku, která v některých částech města omezí provoz restaurací, barů a diskoték.
Zlín připravuje vyhlášku, která omezí provozní dobu diskoték, barů a restaurací v některých částech města (Ilustrační snímek)

Zlín připravuje vyhlášku, která omezí provozní dobu diskoték, barů a restaurací v některých částech města (Ilustrační snímek) | foto: archiv

Star Club je to zřejmě nejznámější diskotéka ve Zlíně. Přes víkend má otevřeno do šesti hodin ráno a navštíví ji několik set lidí. Brzy ale může bojovat o holé přežití.

Star Club Zlín má problémy i přesto, že je velmi oblíbený. Leží totiž v obytné části Zlína Kúty, kde stojí několik paneláků. A zdejší obyvatelé si už delší dobu stěžují na hluk i nepořádek, který dělají hlavně v noci a nad ránem opilí hosté diskotéky.

"Někdy to je opravdu hrozné. Lidé na sebe řvou, když jsou opilí. Ruší nás i přijíždějící taxíky. Máme okna do prostoru před diskotékou a některé noci skoro nemůžeme spát," postěžovala si jedna místní obyvatelka.

Radnice se proto rozhodla situaci řešit. Připravuje vyhlášku, která omezí v některých zlínských lokalitách provozní dobu restaurací, barů a diskoték. "V její příloze budou vyjmenovány lokality, kterých se bude omezení týkat. Navrhnu aby tam byla diskotéka Star Club," řekl náměstek zlínského primátora Ondřej Běták, který má tuto problematiku ve své kompetenci.

"Tam, kde jsou opakovaně problémy, by zavírací doba neměla být později než ve 22 hodin," upřesnil Běták.

Vyhláška by byla likvidační, řekl spolumajitel diskotéky

Pokud by takové omezení potkalo Star Club Zlín, znamenalo by to jediné - jeho konec. "Bylo by to pro nás likvidační. Jsme diskotéka," přiznal spolumajitel Star Clubu Jan Minář.

Město s majiteli diskotéky několikrát jednalo. Obě strany hledaly společnou řeč, kterou ale nenašly. "Další kroky už budeme konzultovat s našimi právníky," vzkázal Minář.

Ve hře může být i žaloba na město o náhradu škody kvůli zmařené investici. Majitelé podniku do jeho zařízení totiž investovali značné peníze. Radnice ale svůj postup vysvětluje a hájí tím, že si obyvatelé sídliště Kúty na diskotéku opakovaně stěžují. Vadí jim hluk a nepořádek kolem podniku. 

"Návštěvníci vycházejí z podniku často posilnění alkoholem a baví se příliš nahlas nebo zpívají. Snažíme se jim domlouvat, když to neúčinkuje, saháme k pokutám. Je to ale nekonečný problém," řekl zástupce ředitele zlínské městské policie Pavel Janík.

Souhlasíte s vyhláškou, která by v některých částech Zlína omezila provoz restaurací, barů a diskoték?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 13. dubna 2012. Anketa je uzavřena.

Ano 416
Ne 257

Vyhlášku zhodnotí právníci, platit by mohla v létě

Až bude mít město vyhlášku hotovou, pošle ji k analýze na ministerstvo vnitra. Pokud její právníci řeknou, že je v pořádku, bude ji schvalovat městská rada a zastupitelstvo. To vše může trvat do května, možná června. Otázkou je, zda jsou ve Zlíně i další podniky, které by se měly příchodu léta bát.

Radnice se teď zabývá například situací v Kvítkové ulici v centru Zlína, kde je řada restaurací, barů a diskoték. Některé mají otevřeno nonstop, jiné přes půlnoc.

Běták řekl, že město nejprve zjistí, který podnik je problémový. Na "černou listinu" prý automaticky nezapíše ten, který je otevřený 24 hodin denně. "Slušný hospodský se nemá čeho bát," podotkl Běták.

Stejná vyhláška fungovala ve Zlíně už před jedenácti lety. Tehdy kvůli ní zkrachovalo několik nočních podniků. Přes týden musely zavírat ve 22 hodin, v pátek a sobotu ve 23 hodin. O pár let později radnice vyhlášku zrušila.

Autor:Nejčtenější

Muž ve Zlíně ubil sousedova jorkšíra smetákem. Pořád to hulákalo, říká

Soused zabil seniorovi psa

Čtyřicetiletý muž ve Zlíně ubil sousedovi psa smetákem. Policii se přiznal a řekl, že mu došla trpělivost se štěkáním...

V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...Věznice v Hradišti byla komunistickým peklem, popravy hlásilo vytí psů

Uherské Hradiště bylo v 50. letech místem, kde dozorci brutálně týrali...

Její zdi nikdy nebyly místem radosti. Události po komunistickém puči v roce 1948 ale uherskohradišťskou věznici...

Jihlava - Zlín 1:1, drama o záchranu, v poslední minutě srovnal Ikaunieks

Zlínský brankář Zdeněk Zlámal čelí jihlavské šanci, v níž se ocitli Martin Nový...

Zlínští fotbalisté byli vteřiny od důležitého vítězství, které by je posunulo blízko k záchraně v první lize. V páteční...

V domově našla kancelář ombudsmana utlumené seniory, ředitel to odmítá

Domov pro seniory ve Zlíně na Burešově.

Kancelář ombudsmana zjistila vážná pochybení v provozu zlínského Domova pro seniory na Burešově. Klienti údajně...

Další z rubriky

V novém zlínském Prioru otevřou v létě první obchody včetně bistrotéky

V obchodní pasáži Prioru má vzniknout gastronomický koncept nazvaný Bistrotéka...

První dvě podlaží opravovaného obchodního domu Prior ve Zlíně se otevřou letos v létě. Bude v nich supermarket,...

Vize pro rok 2030: Zlínský kraj bude chytrý, bohatý a atraktivní

Baťův mrakodrap ve Zlíně

Hejtmanství připravuje vizi budoucnosti Zlínského kraje. Řeší veřejnou dopravu, automatizaci ve firmách, problém sucha,...

Tipy jsem zlodějům nedával, neumím ani poslat e-mail, hájí se expolicista

Bývalý kriminalista Stanislav Moric u krajského soudu ve Zlíně

Bývalý policista Stanislav Moric čelí u soudu obžalobě z toho, že coby člen kriminálky v Kroměříži dával gangu zlodějů...

Najdete na iDNES.cz