Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Díky i za to málo peněz, vzkazují vděční sportovci v Uherském Brodě

  11:52aktualizováno  11:52
Uherský Brod rozdělil peníze sportovním klubům a organizacím ve městě. A přestože zastupitelé často museli jejich požadavky výrazně "ořezat", vděční sportovci radnici vzkazují: Děkujeme, v těžké době jsme rádi za každou pomoc.
Shánět peníze na sport je v současnosti stále těžší, kluby jsou vděčné za jakoukoliv pomoc (Ilustrační snímek)

Shánět peníze na sport je v současnosti stále těžší, kluby jsou vděčné za jakoukoliv pomoc (Ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Kdo by procházel jednotlivé žádosti sportovců z Uherského Brodu o peníze od města a porovnal je se skutečně přidělenými penězi, zjistil by, že onen rozdíl je občas hodně velký.

Přesto sportovci společně říkají: Vzhledem k současné všeobecné finanční krizi jsme s přidělenými penězi spokojeni. "Klobouk dolů před městem, že peníze pro nás sportovce nesnižuje, jsme vděčni za to, co dostaneme," prohlásil Petr Šot z TJ Tatran Havřice.

Peníze pro sportovce

Peníze od Uherského Brodu nakonec dostalo na první půlrok celkem 13 organizací, největší částka směřuje do TJ Spartak, kde se můžou těšit na téměř 620 tisíc korun.

Například oddíl plavání potřebuje přenosné ozvučení nebo startovací pistole, volejbalisté ruční ukazatel skóre, fitcentrum těžší činky a šachový oddíl blíže nespecifikované šachové pomůcky.

Přitom Tělovýchovná jednota žádala na celý rok přes dva miliony korun a nakonec dostala na první půlrok "jen" 313 tisíc, z čehož víc než polovina jde na zaplacení energií.

"Jsem si vědom, že jsme žádali podstatně víc, ale nedá se nic dělat. Akce, které jsme chtěli dělat, holt počkají, nebo musíme zkusit sehnat peníze jinde," krčí rameny Šot. Mezi takové akce patří oprava střechy za půl milionu nebo zateplení fotbalových kabin za více než 300 tisíc korun.

Sehnat peníze je problém

V podobném duchu odpovídá i Josef Hamšík, předseda Českého sportovního klubu, pod kterým se sdružují fotbalisté. "Nikdo nemáme peníze, nejsou ani sponzoři. Všichni se vymlouvají na ekonomickou situaci. O to více jsem ale rád, že město dotace pro sportovce nesnížilo," říká Hamšík.

Fotbalisté dostávají od radnice druhou nejvyšší částku - 365 tisíc korun na první půlrok. Ale 125 tisíc automaticky posílají Orlu za to, že hrají na jejich stadionu. Ze zbývající částky musejí ještě zaplatit přes 70 tisíc korun za energie.

"Snažíme se shánět peníze, kde se dá. Hledáme drobné sponzory, určitou spoluúčastí pomáhají rodiče dětí, vybíráme malé členské příspěvky. Pokud se ale nenajde silný partner, bude to stále těžší. Doprava je dražší, energie, platíme trenéry, není toho málo," vyjmenovává a přimlouvá se za to, aby v průběhu roku pomohlo město ještě penězi, které bude nově dostávat ze zdaněných loterií.
Nejčtenější

Muž ve Zlíně ubil sousedova jorkšíra smetákem. Pořád to hulákalo, říká

Soused zabil seniorovi psa

Čtyřicetiletý muž ve Zlíně ubil sousedovi psa smetákem. Policii se přiznal a řekl, že mu došla trpělivost se štěkáním...

V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...Věznice v Hradišti byla komunistickým peklem, popravy hlásilo vytí psů

Uherské Hradiště bylo v 50. letech místem, kde dozorci brutálně týrali...

Její zdi nikdy nebyly místem radosti. Události po komunistickém puči v roce 1948 ale uherskohradišťskou věznici...

Jihlava - Zlín 1:1, drama o záchranu, v poslední minutě srovnal Ikaunieks

Zlínský brankář Zdeněk Zlámal čelí jihlavské šanci, v níž se ocitli Martin Nový...

Zlínští fotbalisté byli vteřiny od důležitého vítězství, které by je posunulo blízko k záchraně v první lize. V páteční...

V domově našla kancelář ombudsmana utlumené seniory, ředitel to odmítá

Domov pro seniory ve Zlíně na Burešově.

Kancelář ombudsmana zjistila vážná pochybení v provozu zlínského Domova pro seniory na Burešově. Klienti údajně...

Další z rubriky

Obcím klesnou příjmy od státu, starostové se bojí omezení investic

(Ilustrační snímek).

Městům a obcím v posledních letech stále stoupají daňové příjmy, což jim umožňuje více investovat. Teď však může přijít...

V novém zlínském Prioru otevřou v létě první obchody včetně bistrotéky

V obchodní pasáži Prioru má vzniknout gastronomický koncept nazvaný Bistrotéka...

První dvě podlaží opravovaného obchodního domu Prior ve Zlíně se otevřou letos v létě. Bude v nich supermarket,...

Ve Zlínském kraji zase přibývá členů ODS, lidovci a komunisté vymírají

(ilustrační snímek)

Pirátům, SPD Tomia Okamury, ale také ODS ve Zlínském kraji přibývají členové. Naopak lidovců či komunistů je čím dál...

Najdete na iDNES.cz