Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Akvapark v Hradišti se prodražil o 36 milionů, lidé tam málo utrácejí

  15:41aktualizováno  15:41
Vloni otevřený akvapark v Uherském Hradišti stál o 36 milionů korun více než bylo původně naplánováno. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo město. Kromě toho se také ukazuje zásadní problém v tom, kolik tam návštěvníci utratí. Průměrně je to 18 korun, radnice přitom počítala s padesátikorunou.

Akvapark v Uherském Hradišti (na snímku tubusy toboganu v zadní části budovy) byl o 36 milionů dražší než se plánovalo. Navíc má problémy s tím, že tu lidé málo utrácí. | foto: Jan Karásek, MAFRA

S čísly, ze kterých mimo jiné vyplynulo, že akvapark stál celkem 283,94 milionu korun, přišel starosta Květoslav Tichavský. Ten tvrdí, že předražení není nijak velké a s malým utrácením lidí v akvaparku se pokusí něco dělat.

"Pochopitelně bych byl raději, kdyby to bylo méně než 36 milionů korun. Při tak velké stavbě, kde se jedná o stovky milionů korun, se ale s určitým navýšením počítalo," uvedl starosta.

Co za tím stojí? "Začátek stavby byl hektický: záplavy, problémy se střechou, navíc stavba probíhala velmi rychle. To znamená, že došlo k problémům, které se musely řešit za pochodu. Navíc se projekt musel upřesňovat," tvrdil starosta s tím, že naopak některé práce stály i méně, než se čekalo.

Přesný soupis toho, co kolik na akvaparku stálo a co stavbu prodražilo, radnice nezveřejnila. Stejně tak nezveřejnila smlouvu a osm dodatků se zhotovitelem stavby Unistavem, podle kterých by bylo možné zjistit, jak k navyšování peněz za akvapark docházelo.

Pokud jde o závady a nedodělky na akvaparku, na stavební části je třeba odstranit ještě kolem osmdesáti vad, například na omítkách, dlažbách či nátěrech. Unistav rovněž musí ještě opravit netěsnosti rozvodu potrubí, závady na filtračních okruzích, nefunkčnost průtokoměru i problémy s řízením vzduchotechniky.

Lidé málo utrácejí v restauraci, kritika míří i na propagaci

Na pondělním jednání zastupitelstva města se však překvapivě nemluvilo o prodražení stavby nebo třeba závadách, ale o hospodaření restaurace, která v akvaparku je. Její provoz totiž není takový, jaký radnice očekávala.

Akvapark v Hradišti

Stál 283 milionů korun a patří k nejmodernějším v zemi. Lidé na něm mohou využívat bazény s atrakcemi, jako jsou třeba divoká řeka, chrliče nebo masážní lavice.

Největší pozornost přitahují dva tobogany, jeden je dlouhý 186 metrů, druhý 140 metrů.

"Jsme si vědomi, že náš předpoklad se pohybuje hluboce pod naší padesátikorunu, budeme hledat opatření, jak to zvrátit anebo minimálně vylepšit," přiznal Vlastimil Skála, ředitel městské organizace, která akvapark provozuje.

S malým utrácením návštěvníků zřejmě souvisí také reklama spojená s novým akvaparkem. Ta totiž není nijak velká. Člověk, který projde Uherské Hradiště nebo i jeho okolí, téměř nikde nenarazí na informaci o tom, že v Hradišti může navštívit jeden z nejmodernějších akvaparků v zemi.

"I já jsem měl k tomuto připomínky, ale věřím, že se věci postupně napravují," říká starosta Tichavský, který je ale s návštěvností - za březen například 29 tisíc návštěvníků - spokojený. I ředitel Skála slíbil zlepšení propagace. K několika stovkám reklamních spotů má přibýt například osm tabulí, které ve městě budou navádět k akvaparku.

Autor:Nejčtenější

Muž ve Zlíně ubil sousedova jorkšíra smetákem. Pořád to hulákalo, říká

Soused zabil seniorovi psa

Čtyřicetiletý muž ve Zlíně ubil sousedovi psa smetákem. Policii se přiznal a řekl, že mu došla trpělivost se štěkáním...

V Hostýnských vrších platí zákaz vstupu do lesů, zavřeny jsou i rozhledny

Rozhledna na vrcholu Kelčského Javorníku, který se nachází ve výšce 865 metrů...

Polomy v lesích komplikují začátek turistické sezony ve Zlínském kraji. Nejhorší je situace v Hostýnských vrších, kde...Boleslav - Zlín 0:1, Zlámal zlomil tyč, po výměně brány hosté rozhodli

Brankář Zlína Zdeněk Zlámal zlomil v utkání proti Mladé Boleslavi brankovou tyč.

Kuriózní moment a pak překvapivý výsledek. V zápase dvou ohrožených týmů nejprve zlínský brankář Zdeněk Zlámal při...

Věznice v Hradišti byla komunistickým peklem, popravy hlásilo vytí psů

Uherské Hradiště bylo v 50. letech místem, kde dozorci brutálně týrali...

Její zdi nikdy nebyly místem radosti. Události po komunistickém puči v roce 1948 ale uherskohradišťskou věznici...

V domově našla kancelář ombudsmana utlumené seniory, ředitel to odmítá

Domov pro seniory ve Zlíně na Burešově.

Kancelář ombudsmana zjistila vážná pochybení v provozu zlínského Domova pro seniory na Burešově. Klienti údajně...

Další z rubriky

V novém zlínském Prioru otevřou v létě první obchody včetně bistrotéky

V obchodní pasáži Prioru má vzniknout gastronomický koncept nazvaný Bistrotéka...

První dvě podlaží opravovaného obchodního domu Prior ve Zlíně se otevřou letos v létě. Bude v nich supermarket,...

Řeku Moravu byste před 200 lety nepoznali, říká specialista na mokřady

Mokřad u Slováckých strojíren. Na tomto místě se promyšleně obnovily a částečně...

Představují přirozenou zásobárnu vody v krajině, umějí ji v přírodě zadržet a poskytují vhodné podmínky pro život...

Boty bývaly doménou žen, ale muži je dohnali, říká Tomáš Baťa III.

Thomas George Baťa

Thomas George Baťa byl dlouhá léta prezidentem firmy Baťa a nyní se stará o rodinné dědictví. Letos v únoru oslavil 70....

Najdete na iDNES.cz