Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Akvapark v Hradišti se prodražil o 36 milionů, lidé tam málo utrácejí

  15:41aktualizováno  15:41
Vloni otevřený akvapark v Uherském Hradišti stál o 36 milionů korun více než bylo původně naplánováno. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo město. Kromě toho se také ukazuje zásadní problém v tom, kolik tam návštěvníci utratí. Průměrně je to 18 korun, radnice přitom počítala s padesátikorunou.

Akvapark v Uherském Hradišti (na snímku tubusy toboganu v zadní části budovy) byl o 36 milionů dražší než se plánovalo. Navíc má problémy s tím, že tu lidé málo utrácí. | foto: Jan Karásek, MAFRA

S čísly, ze kterých mimo jiné vyplynulo, že akvapark stál celkem 283,94 milionu korun, přišel starosta Květoslav Tichavský. Ten tvrdí, že předražení není nijak velké a s malým utrácením lidí v akvaparku se pokusí něco dělat.

"Pochopitelně bych byl raději, kdyby to bylo méně než 36 milionů korun. Při tak velké stavbě, kde se jedná o stovky milionů korun, se ale s určitým navýšením počítalo," uvedl starosta.

Co za tím stojí? "Začátek stavby byl hektický: záplavy, problémy se střechou, navíc stavba probíhala velmi rychle. To znamená, že došlo k problémům, které se musely řešit za pochodu. Navíc se projekt musel upřesňovat," tvrdil starosta s tím, že naopak některé práce stály i méně, než se čekalo.

Přesný soupis toho, co kolik na akvaparku stálo a co stavbu prodražilo, radnice nezveřejnila. Stejně tak nezveřejnila smlouvu a osm dodatků se zhotovitelem stavby Unistavem, podle kterých by bylo možné zjistit, jak k navyšování peněz za akvapark docházelo.

Pokud jde o závady a nedodělky na akvaparku, na stavební části je třeba odstranit ještě kolem osmdesáti vad, například na omítkách, dlažbách či nátěrech. Unistav rovněž musí ještě opravit netěsnosti rozvodu potrubí, závady na filtračních okruzích, nefunkčnost průtokoměru i problémy s řízením vzduchotechniky.

Lidé málo utrácejí v restauraci, kritika míří i na propagaci

Na pondělním jednání zastupitelstva města se však překvapivě nemluvilo o prodražení stavby nebo třeba závadách, ale o hospodaření restaurace, která v akvaparku je. Její provoz totiž není takový, jaký radnice očekávala.

Akvapark v Hradišti

Stál 283 milionů korun a patří k nejmodernějším v zemi. Lidé na něm mohou využívat bazény s atrakcemi, jako jsou třeba divoká řeka, chrliče nebo masážní lavice.

Největší pozornost přitahují dva tobogany, jeden je dlouhý 186 metrů, druhý 140 metrů.

"Jsme si vědomi, že náš předpoklad se pohybuje hluboce pod naší padesátikorunu, budeme hledat opatření, jak to zvrátit anebo minimálně vylepšit," přiznal Vlastimil Skála, ředitel městské organizace, která akvapark provozuje.

S malým utrácením návštěvníků zřejmě souvisí také reklama spojená s novým akvaparkem. Ta totiž není nijak velká. Člověk, který projde Uherské Hradiště nebo i jeho okolí, téměř nikde nenarazí na informaci o tom, že v Hradišti může navštívit jeden z nejmodernějších akvaparků v zemi.

"I já jsem měl k tomuto připomínky, ale věřím, že se věci postupně napravují," říká starosta Tichavský, který je ale s návštěvností - za březen například 29 tisíc návštěvníků - spokojený. I ředitel Skála slíbil zlepšení propagace. K několika stovkám reklamních spotů má přibýt například osm tabulí, které ve městě budou navádět k akvaparku.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí dle okresů pro Zlínský kraj:

Volby do senátu

Ve volbách do Senátu 2018 se ve Zlínském kraji volí v obvodech 77 - Vsetín a 80 - Zlín. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude druhé kolo senátních voleb 12. a 13. října.Nejčtenější

Slovácko - Slavia 1:3, snadná záležitost a hosté jsou opět v čele ligy

Hráči Slavie se radují z gólu do sítě Slovácka.

Fotbalisté Slavie si hravě poradili se Slováckem a vrátili se po osmém kole na první příčku tabulky nejvyšší soutěže....

Na Zlínsku se toulá medvěd mimo lesy, kvůli houbařům nemá klid

Medvěda zachytila v úterý ráno fotopast opět na vrcholu kopce Skalica u...

Na Valašsku se potuluje mladý medvěd. Postřehli jej už lidé na řadě míst jihovýchodně od Zlína, nejnověji zvíře...Zlín - Ostrava 1:2, ve žhavé bitvě se trefil i Baroš

Zlínský kapitán Petr Jiráček (vpravo) kontroluje míč před Adamem Jánošem z...

Ostravští fotbalisté si po minulé porážce se Spartou spravili chuť. V předehrávce 9. kola první ligy zvítězili ve žhavé...

Nepřátelský závěr na Slovácku. Fauly, výčitky, zranění i nevhodné gesto

Slávista Vladimír Coufal křičí bolestí po zákroku Filipa Kubaly ze Slovácka.

Ostré zákroky, které přinesly zranění. Vulgární nadávky, výčitky i nevhodné gesto. Ligový souboj fotbalistů Slovácka...

KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Další z rubriky

Pozemky pod krajskými cestami skupují spekulanti, komplikují tím opravy

Práce na opravě silnice od Horní Lhoty do Dolní Lhoty finišují.

Zlínský kraj od majitelů složitě získává pozemky pod silnicemi 2. a 3. třídy. Při snaze o řešení několik desítek let...

Hned po volbách by se měla řešit situace s vodou, říká lídr ČSSD

Jedničkou zlínské kandidátky ČSSD je Michael Javora, veterinární lékař a...

MF DNES a iDNES.cz přinášejí před komunálními volbami rozhovory se zlínskými lídry. Další respondentem je Michael...

Jinde motýlů ubývá, Valašsko se stává jejich rájem. Pomáhá péče o louky

Soumračník čárkovaný.

Kdo by chtěl vyrazit pozorovat či fotit motýly, málokde najde vhodnější prostředí než na valašských loukách v podhůří...

Najdete na iDNES.cz