Přemysl Obdržálek ze Zlína.

Přemysl Obdržálek ze Zlína. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Zlínští volejbalisté zase nestačili na budějovického lídra

• 0
Sen o triumfu v základní části sezony se zlínským volejbalistům začíná rozplývat. Po porážce 0:3 v hale vedoucích Českých Budějovic ztrácejí na první místo už pět bodů, přitom zbývá sehrát jen poslední tři kola.

"Ale ještě se nevzdáváme," upozornil trenér a manažer Fatry EkoSolar Zlín Roman Macek.

Mužstvo se ovšem spíš soustředí na udržení druhého místa. Před třetími Benátkami nad Jizerou má tříbodový náskok, v posledních třech kolech postupně narazí na Příbram, Ostravu a Odolena Vodu. Jejich soupeř má podobný los. Hraje s Budějovicemi, Příbramí a Ostravou.

"Vstoupit do play-off z druhé příčky by bylo příjemné," plánuje Macek.

České Budějovice jsou jediným týmem v soutěži, na který nedokázali zlínští hráči ani jednou vyzrát. Podlehli jim potřetí v sezoně a ke všemu nejvýrazněji.

"Domácí hráli velmi dobře. Klobouk dolů před nimi," ocenil soupeře zlínský kouč. "Utkání jsme měli pod kontrolou," liboval si trenér Českých Budějovic Petr Brom.

Zlín se držel pouze v posledním setu, který ztratil v koncovce. Jinak neměl šanci. "Tento zápas byl náš bodově nejslabší. Ale věřím, že pokud na Budějovice narazíme v play-off, jsme schopni hrát mnohem lépe," podotkl Macek.

V sestavě znovu chyběl zraněný smečař Luboš Kostoláni. Ale už v příštím kole proti Příbrami by měl nastoupit. "Od pondělí bude trénovat naplno," naznačil Macek.

Kouč už zároveň přemýšlí, jak tým prožije přestávku před čtvrtfinále play-off. Volejbalová extraliga totiž po vzoru hokeje zavedla předkolo.

"Hledáme soupeře," potvrdil Macek. "Ale i kdybychom se s nikým nedohodli, žádný problém v tom nevidím. Máme tak široký kádr, že můžeme hrát tréninkové zápasy mezi sebou."