TYPICKÝ OBRÁZEK. Plavkyně Simona Baumrtová (uprostřed) jako vítězka, ostatní

TYPICKÝ OBRÁZEK. Plavkyně Simona Baumrtová (uprostřed) jako vítězka, ostatní české ženy po jejím boku. | foto: Karel Pešek, MF DNES

Zlínští plavci Strapková a Beníček mají republikové medaile

• 0
Dvě medaile v dospělých kategoriích a další tři dorostenecké. Taková je bilance zlínských plavců na mistrovství republiky, které se konalo v Chomutově jako derniéra tamního bazénu, jenž bude přestavěn na akvapark.

Nejcennější je stříbro znakařky Markéty Strapkové v závodě na 100 metrů, když časem 1:01,99 zaostala tři a půl vteřiny za bronzovou medailistkou z nedávného evropského šampionátu Simonou Baumrtovou.

Karel Beníček na nejkratší trati bral bronz za ostravským Martinem Baďurou a brněnským Jakubem Kočařem. Naopak byl Beníčkův čas 25,90 o devět setin lepší než měl čtvrtý Martin Šlechta z Ostravy.

"Odpovídá to našemu předpokladu, že oba budou sahat po medailích. A ty jsou ve znaku cenné, zvlášť na dvou nejkratších mužských tratích," říká hlavní trenér zlínského klubu Petr Přikryl.

Strapková přidala čtvrté místo na znakařské padesátce a pátá byla na dvoustovce, v té obsadil Beníček sedmou příčku, stejně jako stometrovou trať.

Oba zlínští plavci se v závěru ledna vydají na prestižní závody do Lucemburska, kam je doprovodí také kraulař Martin Tomášek, který obsadil sedmé místo ve finále závodu na 400 metrů. "Na mistrovství se neprosadil, ale je hodně pilný," poznamenal Přikryl.

Šesté místo přidala v závodě na 100 metrů kraulařka Jitka Kuchtíčková, která byla sedmá na dvojnásobné trati.

Zlín posbíral další tři medaile v kategorii mladšího dorostu. Jan Jelínek obsadil třetí místo v závodě na 100 metrů prsa, Diana Rochovanská byla na stejné trati druhá a přidala třetí příčku na poloviční vzdálenosti.