DUEL. Zlínský útočník Zdeněk Okál jede trestné střílení proti Dominiku

DUEL. Zlínský útočník Zdeněk Okál jede trestné střílení proti Dominiku Furchovi, gólmanovi Slavie. | foto: ČTK

Zlínští hokejisté prohráli podruhé za sebou v nastaveném čase

• 0
Naděje oslabených hokejistů Zlína na zisk bonusového bodu na ledě Slavie Praha trvala jen 31 vteřin. Brankář Sedláček inkasoval na začátku prodloužení a hosté prohráli 2:3. Ale i bod jim stačil na návrat na druhé místo extraligové tabulky.

Obvykle platí za "psa obranáře" a dá jeden gól za sezonu. V té letošní se však slávistický bek Pavel Kolařík rozjel: v nedělním utkání se Zlínem zaznamenal už svůj druhý a navíc rozhodl v prodloužení o vítězství Pražanů 3:2.

"Dalo by se říct, že jsem si už vybral na dva roky dopředu, ale já doufám, že to pravda nebude," culil se čtyřicetiletý veterán, který propálil zlínského gólmana Jakuba Sedláčka z hranice levého kruhu po 31 vteřinách nastavení.

"Je nepříjemné, když člověk dostane gól hned na začátku prodloužení," mračil se naopak Sedláček. "Střela ale byla tečovaná naším hráčem, takže byla špatně vidět. Měli jsme smůlu a Slavia štěstí."

Zlín tak prohrál podruhé v řadě 2:3 v prodloužení a stejně jako v pátek v Pardubicích musel dohánět manko. Na Slavii dokonce dvoubrankové. "Poslední zápasy jsme hráli venku hůř do obrany," připomněl Sedláček, že Zlín po rekordní sérii devíti venkovních vítězství prohrál na cizích kluzištích sedm z osmi předchozích střetnutí. "To je sinusoida. Teď se nám daří doma a venku aspoň sbíráme bod po bodu."

Ten z nedělního jubilejního 1000. kola samostatné české extraligy zaokrouhlil zlínský zisk na 70 bodů a vrátil ho na druhé místo.

"S bodem jsme spokojení," přiznal asistent hostujícího trenéra Juraj Jurík. Zvláště když Zlín přijel do hlavního města citelně oslabený. Na marodce jsou obránci Matějíček s Horákem a trio útočníků Čajánek, Honejsek, Ondráček. Domácím scházelo proti předchozímu vzájemnému zápasu produktivní duo Sobotka, Bednář.

Přesto téměř sedm tisíc diváků, které nalákalo do hlediště snížené vstupné, sledovalo pohledný duel. "Hrál se pěkný a otevřený hokej před pěknou kulisou. Zápas byl rychlý a měl náboj. Lidem se musel líbit," mínil Jurík.

Oba celky vyslaly na soupeřova brankáře shodně 33 střel. "Ale na to, jak se hrálo útočně, padlo málo gólů," prohodil Sedláček.

I proto, že za stavu 1:0 zlikvidoval domácí brankář Furch trestné střílení Okála a Zlín následně nepotrestal vyloučení Klhůfka na pět minut a do konce utkání. Furcha překonali až Holík s Leškou v rozmezí 23. a 30. minuty.

"Víme, jak je Zlín silný. Jsem rád, že jsme ho konečně porazili," připomněl kouč Slavie Vladimír Růžička, že tři předchozí vzájemné duely vyhrál Zlín.