BRANKA PRYČ, GÓLMAN STÁLE CHYTÁ. Zlínský brankář Sedláček hájí branku, kterou

BRANKA PRYČ, GÓLMAN STÁLE CHYTÁ. Zlínský brankář Sedláček hájí branku, kterou mu ovšem odváží liberecký Bárta. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Zlínští hokejisté dovezli z Liberce jediný bod, v tabulce jsou pátí

• 0
Necelá minuta chyběla k tomu, aby souboj zlínských hokejistů v Liberci nedospěl k rozstřelu. Přesto o výsledku rozhodly nájezdy. V prodloužení totiž obě mužstva dostala výhodu v podobě trestného střílení. Zatímco zlínský Ondráček neuspěl, domácí Bartovič rozhodl o bonusovém bodu. Bílí Tygři zvítězili 2:1 v prodloužení a posunuli se do čela tabulky. Zlín je pátý, na přemožitele ztrácí pět bodů.

"Porážka nás mrzí, protože jsme sehráli nejlepší venkovní zápas v sezoně," upozornil asistent trenéra PSG Zlín Josef Turek. "Proti výbornému soupeři jsme neměli co ztratit, přesto jsme odvedli parádní výkon."

Ondráček zaváhal v 63. minutě. Při akci dva na jednoho najížděl na domácího gólmana Pince, v poslední chvíli jej zahákoval Dušek. Rozhodčí Turčan s Kalivodou nezaváhali ani na chvilku a zkřížili ruce nad hlavou - trestné střílení.

Zlínský křídelník letos už jeden nájezd proměnil, skóroval na Slavii. Ovšem tentokrát neuspěl. Liberecký brankář vyrazil jeho ránu betonem. "Chtěl jsem vystřelit nad lapačku, ale puk mi nesedl a trefil jsem brankáře," litoval Jiří Ondráček. "Je to škoda. Věřil jsem si, na tréninku takhle góly dávám."

Výhodu pro Bartoviče zavinil svým hákováním Tesařík. Liberecký útočník se při trestném střílení rozhodl zakončit blafákem. Přestože se dostal do velkého úhlu, zlínského brankáře Sedláčka nečekaně prostřelil.

"Udělal jsem něco jiného, než jsem původně chtěl. Měl jsem štěstí," přiznal Milan Bartovič. "Chtěl jsem vystřelit, ale puk se mi dvakrát postavil, a tak jsem ho musel potáhnout dál."

Bod je pro hosty málo. V Liberci totiž sehráli výborný zápas, domácího favorita dokonce přestříleli 29:24. Jenže střelecká muška zlínských hokejistů je stále pořádně vychýlená. "Koncovka nás trápí, ale to se nedá naučit, to musí mít hráči dané," podotkl Turek.

Jediný gól Zlína vstřelil ve 36. minutě Holík, který po Vlachově přihrávce backhandem poslal puk mezi Pincovy betony. "Třeba po reprezentační přestávce začneme dávat víc gólů," věří Turek.