Radim Tesařík

Radim Tesařík | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Zlínský bek Tesařík skóroval dvakrát, Leška vymyslel vítězný gól

• 0
Obránci svými góly dlouho drželi šance zlínských hokejistů na úspěšný výsledek v souboji s Libercem, vítěznou akci ovšem vymyslel nejproduktivnější hráč týmu Petr Leška.

Necelé tři minuty před koncem vystihl ve středním pásmu Čakajíkovu přihrávku a připravil vítězný gól pro Bedřicha Köhlera. Zlín pak přidal díky Filipu Čechovi ještě jednu branku a po vítězství 5:3 se posunul na páté místo v tabulce před svého soupeře.

"Remíza by asi byla spravedlivější, ale bojovností a tlakem jsme vybojovali výhru," liboval si trenér PSG Zlín Rostislav Vlach.

Dlouho to ovšem vypadalo, že o gólovou produkci domácích se budou starat jenom zadáci. Dva góly totiž vstřelil Radim Tesařík, jednou skóroval Tomáš Linhart.

"Chceme, aby obránci podporovali ofenzivu, tentokrát se to podařilo," ocenil Vlach zadáky. Parádní zápas sehrál zejména Tesařík. První branku vstřelil po kličce do horního růžku, druhou přidal v signalizované výhodě.

"Na stará kolena je ze mě kanonýr," culil se Tesařík, který dokonce mohl přidat hattrick. Ovšem liberecký gólman Pinc jeho šanci v poslední třetině lapil. "Trošku mi ujel puk a Pinc si mě pak nachystal. Ale i tak jsem spokojený. Podobný zápas jsem naposledy sehrál ve vsetínském dresu," připomněl své působení v nejlepším týmu 90. let minulého století.

O kuriózní trefu se postaral Čech, který v předposlední minutě přidal pojistku na zlínskou výhru. Vůbec totiž neskóroval. Při liberecké power-play se chystal poslat puk do opuštěné branky, ale jeden z beků jej na poslední chvíli srazil. Slovenští rozhodčí Konc s Kubušem nezaváhali ani na vteřinu a rozhodli o technickém gólu.

"Technický gól jsem viděl poprvé v životě," komentoval nejlepší hráč zápasu Tesařík spoluhráčovu trefu.