Petr Čajánek ze Zlína (vlevo) diskutuje se sparťanem Markem Hovorkou.

Petr Čajánek ze Zlína (vlevo) diskutuje se sparťanem Markem Hovorkou. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Hokejisté Zlína udolali Spartu díky gólu Honejska v nastavení

• 0
Nejlepšími hráči hokejového zápasu mezi PSG Zlín a Spartou Praha byli po zásluze vyhlášeni brankáři. Hrdinou vypjaté defenzivní bitvy o první čtyřku však byl nakonec domácí útočník Antonín Honejsek, který ve druhé minutě nastaveného času zařídil Zlínu vítězství 2:1.

"Jsme rádi, že jsme utekli Spartě na čtyři body. Do zbytku základní soutěže nám to pomůže," připomněl Honejsek, že Zlín se vrátil na druhé místo. Pět kol před koncem dlouhodobé fáze má na třetí Slavii Praha náskok dvou bodů, a pokud vyhraje i zítra na Kladně, zajistí si s předstihem přímý postup do čtvrtfinále.

"Umístění už sledujeme, ale nebudeme kalkulovat. Hlavně se chceme dobře připravit na play-off a dostat se do herní pohody," prohodil Honejsek.

V prvním utkání po desetidenní reprezentační přestávce se Zlín rozjížděl pomaleji. "Byl to náš typický zápas po pauze. Hůře jsme se dostávali do tempa. Sparta měla v první třetině opticky navrch," uznal zlínský asistent kouče Juraj Jurík.

"Podržel nás ale výborný Kuba," zmínil jméno brankáře Jakuba Sedláčka, který během Švédských her doléčil natažené vazy v kolenu a hned musel zaskočit za zraněného Luboše Horčičku. "Bude na něho trochu větší tlak, ale neublíží mu to," je přesvědčený Honejsek. "Zápas se Spartou nám vyhrál on."

Dva nejtěžší zákroky si Sedláček připsal při střelách Jánského, který ho také jednou překonal, jenže gólu dosáhl rukou, a rozhodčí ho tak nemohli uznat.

Sparťanský brankář Marek Pinc se zase vyznamenal v prostřední části. Zlín ho zasypal 15 střelami. Tutovku spálil v přesilovce Hamrlík, dvě velké šance měl Balaštík a nájezd neproměnil Honejsek.

"Pinc byl vynikající," vysekl mu Jurík poklonu. Přesto čisté konto neudržel. Poprvé ho překonal v čase 53:50 Balaštík, který odpověděl na vedoucí branku Tenkráta.

Svoji druhou vítěznou trefu v prodloužení pak oslavil Honejsek, který obral ve středním pásmu o puk Hovorku a Pince přelstil parádním forhendovým blafákem. "Hovorka nechal puk pod sebou a napadlo mě, že bych mu ho mohl sebrat," usmíval se Honejsek.