Zlínští hokejisté přejeli také Kometu a přeskočili ji v tabulce

8:18aktualizováno  8:18
V úvodní půlce extraligy nastřádali chudobných 28 bodů. Ve třetí části se ale hokejisté Zlína utrhli, svůj skromný zisk zdvojnásobili a navrch přihodili ještě jeden bod. Mimořádně podařené období vylepšili v domácím derby s Brnem, Kometu si podali 4:1, stejně jako v pátek Plzeň, a poprvé v sezoně ji v tabulce přeskočili.

Zlínský útočník Jan Maruna (vpravo) objíždí brněnskou branku. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

„Hlavně chceme udělat desítku, na nic víc se nedíváme,“ hlídá si kapitán Zlína Ondřej Veselý pronásledovatele. Před závěrečnou rundou 13 kol si vybudoval Zlín na první nepostupovou pozici do play-off náskok devíti bodů. „Jsme pokorní. Kdyby se podařilo uhrát za poslední čtvrtinu dvacet bodů, budeme rádi,“ vytyčil Veselý.

To by mělo Vlachově partě na předkolo bohatě stačit. Závěrečnou pasáž dlouhodobé soutěže rozjede už zítra domácím mačem s mistrovským Litvínovem a bude se snažit navázat na výkon z derby.

„Od začátku zápasu jsme měli lepší pohyb. Škoda že jsme v první třetině nepřidali ještě jeden gól na 2:0. Měli jsme převahu, kterou jsme měli zužitkovat,“ věděl Veselý. Poměr střel 10:1 za prvních dvacet minut přesvědčivě dokumentuje jasnou střeleckou i herní převahu Zlína.

„Před měsícem a půl jsme se potáceli na předposledním místě a hra nebyla dobrá. Teď je to úplně jiné,“ těší Veselého.

Zlín pustil Kometu do zápasu jen v nástupu do prostřední periody, kdy vyrovnal Hruška. Za čtyři minuty ale domácí vzali vedení zpět Štumpfem a Brno pak ještě dorazili Bukarts s Čechem.

Zatímco zlínská „13“ se trefila teprve podruhé, lotyšský fantom dal od svého listopadového příchodu už 16. branku a bodoval v jedenáctém utkání v řadě. Za tři poslední duely pak svoji bilanci zkrášlil o tři branky a čtyři asistence.

„Holíkova lajna s Bukym a Říčkou hraje neskutečně,“ zmínil Veselý elitní formaci Zlína. „Proti Brnu se navíc přidaly i další útoky,“ pochvaluje si vůdce mužstva.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Daniel Holzer
Před losem Evropské ligy chceme vyhrát, říká zlínský záložník Holzer

Ve Spartě o něho nestáli. Daniel Holzer na tom paradoxně vydělal. Ve fotbalovém Zlíně si zahraje znovu evropské poháry.  celý článek

Jaroslav Prášil (vpravo) ze Zlína přihrává kolem Jana Suchého z Plzně.
Basketbalisté Zlína sází na své hráče, Brno jim už nepomůže

Kostra mužstva zůstala pohromadě, přesto se prvoligoví basketbalisté Zlína proti minulé sezoně výrazně promění. „Půjdeme do soutěže víceméně s hráči ze Zlína....  celý článek

David Šťastný dostal první pozvánku do reprezentace na srpnový dvojzápas se...
Zlínský Šťastný: Pozvánka do nároďáku? Myslel jsem, že je to legrace

Před třemi lety hrál David Šťastný druhou hokejovou ligu v Přerově. Teď je zlínský útočník nováčkem v národním týmu.   celý článek