Dominik Kraut (vlevo) z Baníku Ostrava si kryje míč před Janem Trousilem ze

Dominik Kraut (vlevo) z Baníku Ostrava si kryje míč před Janem Trousilem ze Slovácka. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

V lize se ofsajdovou křivdou trápil Baník, v poháru ji cítí Slovácko

• 0
V sobotním ligovém zápase v Ostravě vyhráli díky gólu z ofsajdu fotbalisté Slovácka. Ve středečním úvodním osmifinálovém zápase si oba týmy role prohodili, výsledku 1:1 dosáhli hostující hráči zásluhou podobné situace. V domácí odvetě jim tak k postupu mezi osm nejlepších týmů Ondrášovka Cupu stačí i bezbranková remíza.

Slovácko, která až na dvě změny poslalo do utkání stejnou vítěznou sestavu, šlo do vedení v 17. minutě, kdy Ondřejkův centr z přímého kopu usměrnil k tyči hlavičkující dlouhán Došek.

"Psychická výhoda měla být na naší straně, ale Baník vstoupil do zápasu daleko líp než my. Po víkendové výhře jsem čekal od mých hráčů daleko lepší přístup, nasazení a agresivitu. Výborně nám ale vyšla standardka a šli jsme tak paradoxně do vedení," řekl slovácký kouč Miroslav Soukup.

Fotbalisté Ostravy byli oproti domácímu ligovému zápasu skutečně o poznání nebezpečnější. Jejich překážkou však byl brankář Filipko, který v první půli vytáhl gólové střely Malcharka zpod břevna a Krauta od levé tyče.

Naopak navýšit těsné slovácké vedení mohl Došek, který v těžké pozici poslal míč na prázdnou bránu, ale střelu snadno vykopl obránce.

V 58. minutě bylo srovnáno. Kraut zůstal po centru ze strany zcela sám před brankářem, sudí situaci zavánějící ofsajdem nechal běžet dál a ačkoliv slovácký brankář první střelu zblízka bravurně zlikvidoval, na Droppovu dorážku byl krátký.

"Dva dny se píše o našem gólu z ofsajdu a pak dostaneme úplně stejný," kroutil hlavou kouč Soukup. "Víc mě ale štve, že po Filipkově zákroku se nikdo nesnaží zabránit dorážce."

Pohárová odveta by se měla hrát v Ostravě nejspíš ve středu 19. října. Ještě předtím ale čekají Slovácko dva domácí ligové zápasy. Nejprve v pondělí od 18.30 proti Jablonci a po reprezentační přestávce pak v pátek 14. října od 20.15 proti Plzni.

"Výchozí pozici před odvetou má lepší Baník. Některé výkony našich hráčů tentokrát nebyly takové, jaké bychom chtěli. Ale snad nám zápas i do určité míry otevřel oči před těžkými zápasy s Jabloncem a Plzní," poznamenal slovácký trenér.