Slavičín dokázal vyřadit v penaltovém rozstřelu Břeclav, na jejímž trávníku předtím remizoval 1:1. | foto: Jan Karásek, MAFRA

Slavičín i Kroměříž postupují. Za měsíc se utkají třikrát

• 0
Fotbalisté Slavičína a Kroměříže zůstávají jedinými zástupci regionu v domácím poháru Ondrášovka Cup. Díky pohárovému rozlosování je jisté, že se oba kluby utkají během jediného měsíce hned třikrát.

Slavičín dokázal po Ostravě vyřadit v penaltovém rozstřelu i Břeclav, na jejímž trávníku předtím remizoval 1:1. Hosté sice inkasovali jako první v 60. minutě, kdy úspěšně zakončil sólo přes téměř polovinu hřiště domácí Svoboda. Hned za čtyři minuty však srovnal slavičínský Martin Holek.

V následném penaltovém rozstřelu se prosadilo všech pět hostujících střelců, zato břeclavský Simandl svůj pokus neproměnil.

Kroměříž uhájila v Novém Městě na Moravě vítězství 3:2 nad domácí Vrchovinou. Hanáci přitom vedli po gólech Fialy, Hromka a Klabala už 3:0.

Díky pohárovému rozlosování je tak jisté, že se Slavičín a Kroměříž utkají během jediného měsíce hned třikrát. Nejprve je 17. října čeká třetiligový souboj, poté se ve středu 27. října a 10. listopadu střetnou ve dvouzápasu 4. kola poháru. A jeho vítěz pronikne už do jarního čtvrtfinále.