Florbal, ilustrační snímek

Otrokovičtí florbalisté na úvod finálové série dvakrát padli

• 0
Florbaloví Panteři z Otrokovic poznávají, jak náročný je boj o extraligu. V úvodních dvou finále první ligy se jim přímý postup do nejvyšší soutěže pořádně vzdálil. V Havířově prohráli 1:8 a 5:6 v prodloužení a v sérii na tři výhry jsou na pokraji vyřazení.

"Ještě se nevzdáváme. V domácím prostředí zkusíme sérii vyrovnat a vrátit k pátému zápasu do Havířova," slíbil trenér Otrokovic Petr Hrabec.

Úvodními dvěma koly vyřazovací části prošli Panteři bez porážky. Jenže v Havířově, který se po roční epizodě ve druhé nejvyšší soutěži chce vrátit mezi elitu, tvrdě narazili.

Úvodní zápas ztratili už v první třetině, po pouhých devíti minutách prohrávali 0:3. "Chyběl nám důraz před oběma brankami, propadali jsme v osobních soubojích," přiznal Hrabec.

Zatímco v prvním utkání neměli hosté šanci, porážky ve druhém souboji hodně litovali. Není se co divit, protože zápas skvěle rozehráli.

Po hattricku Valčíka vedli v 7. minutě 3:0, pak ještě 4:2 a 5:4. Jenže domácí na tuto trefu odpověděli po necelé minutě a v šesté minutě prodloužení rozhodl bývalý český reprezentant Miroslav Kožušník.

"Je to škoda, protože tentokrát jsme hráli aktivně, nechybělo nám nasazení, dařilo se nám kombinovat," litoval Hrabec.

Jeho výběr bude mečbol odvracet v sobotu v 18 hodin v hale SPŠ strojní ve Zlíně a případně v neděli v 15 hodin  tamtéž.