Jakub Hrstka v dresu Zubří

Jakub Hrstka v dresu Zubří | foto: MF DNES

Oslabení házenkáři Zubří ztratili výhru nad Lovosicemi v poslední minutě

• 0
Celý zápas nad Lovosicemi vedli, v 52. minutě svítil na časomíře stav 26:21. Přesto po souboji dvou nejlepších týmů tabulky opouštěli zuberští házenkáři palubovku s velkým zklamáním. Závěrečných osm minut totiž prohráli 2:7, což v konečném součtu dalo výsledek 28:28.

Remíza zachovala pořadí na špici. Lovosice vedou o bod před Zubřím, třetí Karviná je zpět o další dva body. "Jsem strašně zklamaný, protože to byl vyhraný zápas," posteskla si střední spojka Gumáren Zubří Ondřej Mika.

Zuberské zklamání bylo o to větší, že tým si skvěle poradil s dalšími nucenými absencemi. Na marodku, na níž jsou dlouhodobě zranění pivotmani Tomáš Bechný a Marek Třeštík, totiž po minulém utkání s Hranicemi usedli další dva hráči – křídlo a nejlepší střelec Jakub Hrstka a bojovná spojka Štěpán Randýsek.

"Při takovém počtu zraněných můžeme spoléhat jenom na bojovnost," upozornil Mika. Maximální nasazení v obraně, za níž více než spolehlivě chytal brankář Milan Malina, byla hlavní výhodou domácích. Proto si neustále udržovali náskok.

"V prvním poločase jsme udělali několik zbytečných chyb v obraně, ve druhém zase tři technické chyby při přechodu do rychlého protiútoku," přidal trenér Lovosic Vojtěch Srba další důvody, proč domácí vedli.

Proč tedy Zubří nedotáhlo zápas ke dvěma bodů? O tom rozhodly lovosické zkušenosti. Domácí jako by si mysleli, že už je rozhodnuto, ale hosté se nevzdali.

"Stále jsme hráli s chladnou hlavou. Počítali jsme s tím, že se bude makat šedesát minut," přisvědčil lovosický rozehrávač Milan Berka. "My jsme naopak možná trošku polevili v obraně, v útoku jsme zase zakončovali z nepřipravených pozic," posteskl si Mika.

Klíčovým momentem byla domácí přesilovka tři minuty před koncem. Místo toho, aby Zubří soupeře dorazilo, dvakrát inkasovalo. Lovosice se dotáhly na rozdíl jediné branky a když domácí vzápětí znovu neskórovali, nejlepší extraligový střelec Motl vyrovnal.

Zubří ještě mělo poslední útok a dokonce přesilovku, jenže dvě střely z křídla v brance neskončily. "Už poněkolikáté jsme nezvládli závěr zápasu. V tomhle jsme strašně hloupý tým," sebekriticky pronesl Mika.