VZÁJEMNÉ DRŽENÍ. Tomáš Hübschman a Petr Reinberk v ligovém zápase Jablonec - Slovácko. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Slovácko v Jablonci nezlomila ztráta Doška ani penalta, má bod

• 0
Fotbalisté Slovácka se z první letošní cesty na hřiště soupeře nevraceli s prázdnou. Silný Jablonec překvapili remízou 1:1, přestože jim téměř celý zápas chyběl zraněný útočník Libor Došek.

Už před týdnem pražští Bohemians Liboru Doškovi pořádně naložili. Po jednom ze soubojů dokonce útočník fotbalového Slovácka utrpěl otřes mozku. Přesto odmítl vystřídat, dohrál až do konce a na výhře 4:1 se podílel dvěma góly.

V Jablonci dopadl hůře. Už v 6. minutě se s ním srazil brankář Hrubý a přestože sudí odpískal faul Doškovi, právě slovácký hráč zranění nerozchodil a za chvíli vystřídal. I bez svého klíčového útočníka ale Slovácko dokázalo urvat cennou remízu 1:1.

„Musím hráče vyzdvihnout, že dokázali s velice silným soupeřem bodovat. A to i přesto, že jsme od začátku neměli zraněného Milana Kerbra a zranil se nám Došek,“ zdůraznil slovácký trenér Svatopluk Habanec.

Rovněž Kerbr se v duelu proti Bohemians zranil a po celotýdenní léčbě nataženého stehenního svalu by měl dnes začít s tréninkem. „Došek měl zase od minulého zápasu problémy s naraženými žebry, chtěl to zkusit, ale nešlo to. Pevně doufám, že se do čtvrtka dostane do pořádku,“ zmínil Habanec a dodal, že s Doškem raději nepočítá pro úterní zápas 2. kola domácího poháru na hřišti Prostějova.

Diviš byl na hrotu po pěti letech

Potíž je, že Slovácko žádného jiného čistokrevného forvarda v kádru nemá. V Jablonci se místo Doška do útoku vytáhl krajní záložník Jaroslav Diviš.

„Na hrotu jsem nehrál snad pět let. Chtěli jsme hrát na brejky za obranu,“ poznamenal Diviš.

Hra na brejky se Slovácku zkomplikovala minutu po Doškově odchodu, Michal Trávník totiž nezachytil náběh jabloneckého Tomáše Juna, kterého fauloval, a nařízenou penaltu se štěstím proměnil Filip Novák.

„Líbí se mi, že bez Doška síla našeho mužstva nepoklesla.“

Svatopluk Habanec, trenér fotbalistů Slovácka

„Jun byl přede mnou, balon byl už sice jinde, ale zakopl mi o nohy. Těžko říct, ale asi to penalta byla,“ uznal slovácký Trávník.

Jablonec však po vstřeleném gólu postupně přenechal aktivitu soupeři a Slovácko toho využilo. Ve dvou šancích nejprve Diviš selhal: zblízka jej vychytal gólman, pak Diviš po kličce střílel do prázdné brány, ale míč na poslední chvíli vykopl obránce Romera.

V 77. minutě se ale dočkal, když mu Trávník hlavou sklepl Šumulikoského nákop a rozběhnutý Diviš se štěstím překonal Hrubého.

„Věděl jsem, že mám stopera na zádech, tak jsem to chtěl dát kolem gólmana. To se podařilo, nějak se to tam dokutálelo. Srandovní gól a zlatý bod,“ usmíval se Diviš, který vinou dlouhého působení na Slovensku skóroval teprve v druhém duelu české ligy v kariéře, své předchozí tři branky vstřelil na jaře proti Brnu.

„Líbí se mi, že bez Doška síla našeho mužstva nepoklesla,“ těšila kouče Habance remíza 1:1.