Nezkušené Slovácko v domácím poháru postoupilo

13:22aktualizováno  13:22
V obraně Franta a Borusík. V útoku zase Čtvrtníček a Lukáš. A střídající? Třeba Kolínek a Mikulica. Hned šest mladíků, kteří ještě za ligové áčko neodehráli v mistrovském zápase ani minutu, nasadil do utkání 2. kola Ondrášovka Cupu v ostravských Heřmanicích kouč Miroslav Soukup.

Trenér Slovácka Miroslav Soukup | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Slovácko i tak proti účastníkovi 1. A třídy splnilo roli jasného favorita a postoupilo do dalšího kola. Byť pouze výsledkem 2:0.
"Rozdíl pěti tříd mezi oběma mužstvy jsme vůbec neřešili," řekl heřmanický Jakub Michalák.

Rozdíl mezi týmy navíc téměř nebyl znát. Bezbrankový stav domácí drželi do 53. minuty, pak Vít Valenta přeloboval brankáře. "Pěkně to tam dloubnul, ale neměli jsme ho nechat projít středem," ocenil Michálek gól Slovácka. V závěru byl také on hodně blízko brance. Hlavou mířil pod břevno, ale brankář Heča srovnání odmítl.

"To mrzí, aspoň gól jsme dát mohli," řekl Michalák. Slováckou výhru nakonec přiklepl až v 84. minutě Josef Čtvrtníček. "Když nedáte brzo gól, tak domácí chutí a bojovností ten rozdíl několika tříd vyrovnají. A také to jsou fotbalisti," zdůrazňuje slovácký stoper Radek Mezlík. "Zpočátku jsme neproměnili nějaké šance. Domácí pak měli dva dobré rohy, čímž se dostali do hry."

Také v dalším kole vyrazí Slovácko na sever, ve středu 31. srpna se představí od 17 hodin na hřišti Frýdku Místku, který zvítězil 2:1 v Brumově. Po výhře 4:1 v Bořeticích postupuje také Kroměříž. Na duel s Příbramí se ale loňský semifinalista poháru těšil marně, ligový tým totiž prohrál 1:3 v Sezimově Ústí.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ralfs Freibergs na tréninku Zlína
Freibergs blízko podpisu. Vyloženě nám zapadá do sestavy, zní ze Zlína

Zatím trénují v nejistotě. Už brzy se ale Ralfs Freibergs - Marek Zagrapan - Radovan Illo dozvědí, zda s nimi v hokejovém Zlíně počítají pro novou sezonu....  celý článek

Jan Zahradníček ze Zubří v náskoku před brankářem Lovosic Arturem Adamíkem.
Házenkáři Zubří si otestují rožnovský azyl na Valašském poháru

Zatím v Rožnově pod Radhoštěm jenom trénují. V pátek a v sobotu si extraligoví házenkáři Robe Zubří vyzkouší svůj dočasný domov v tamní školní hale v zápasech...  celý článek

Daniel Holzer
Před losem Evropské ligy chceme vyhrát, říká zlínský záložník Holzer

Ve Spartě o něho nestáli. Daniel Holzer na tom paradoxně vydělal. Ve fotbalovém Zlíně si zahraje znovu evropské poháry.  celý článek