NA TRATI. Jaroslav Kulhavý vyhrál první ročník Bike Valachy, trať dlouhou 45

NA TRATI. Jaroslav Kulhavý vyhrál první ročník Bike Valachy, trať dlouhou 45 kilometrů ujel za 1:44 hodiny. | foto: Valachy Tour

Kulhavý si užíval výhledy do krajiny a přitom vyhrál Bike Valachy

• 0
"Nejezdím moc závodů, které bych si mohl užívat, ale tento jsem si opravdu užil," povídal v cíli závodu Bike Valachy Jaroslav Kulhavý. Přestože měl olympijský šampion v cross country před startem lehké obavy z hromadného spurtu, vyhrál 45 kilometrů dlouhý závod za 1:44:04 hodiny o 42 vteřin před Matoušem Ulmanem.

Kulhavý se představil na Valašsku dva týdny poté, co v rakouském Kirchbergu nedojel mistrovství světa v maratonu horských kol, a týden před domácím šampionátem v Bedřichově.

"Vyzkoušel jsem si závodní intenzitu,"pochvaloval si osmadvacetiletý Kulhavý. Jeho tempu stačil jenom Ulman. Třetí Pavel Boudný zaostal o téměř pět minut, čtvrtý Jan Jobánek, který týden předtím obsadil na Bikemaratonu Drásal v Holešově druhé místo, byl zpět o pět a půl minuty.

"Čekal jsem, že mě potrápí trochu víc," přiznal Kulhavý.

"Nejelo se mi dobře, kopce mi nesedly. Ale moc se mi líbila závěrečná pasáž na sjezdovce," poznamenal Boudný, loňský vicemistr Evropy v maratonu na horských kolech.

Trať, která vedla přes hřebeny Vsetínských Beskyd a Javorníků a měla převýšení 1 560 metrů, se zamlouvala také Kulhavému.

"Bylo v ní dost terénu, ale přitom kopce nebyly nijak extrémní. Trasa navíc nabídla i pěkné výhledy do krajiny, hodně zajímavý byl i úsek korytem potoka a závěrečný sjezd po sjezdovce Razula," líčil Kulhavý. "Mám projeté Krkonoše, Jizerky, ale Valašsko pro mě bylo nové. Je to pěkný terén pro tréninky. Pokud mi to vyjde, rád se zúčastním i příště."

Bike Valachy byl druhým dílem seriálu čtyř závodů v individuálních disciplínách vytrvalostního charakteru, který má letos v Resortu Valachy v obci Velké Karlovice a okolí premiéru. Dubnový Valachy Duatlon vyhrál místní vytrvalec Svatopluk Janečka, který dojel v sobotu celkově jedenáctý.

"Měl jsem těžké nohy, asi jsem málo trénoval. Už se začínám připravovat na Valachy mana," zmínil Janečka terénní triatlon, který se koná v Novém Hrozenkově a okolí 9. srpna.

"Už jsme zahájili registraci na www.valachytour.cz. Doporučujeme sportovcům, aby s přihláškou neváhali. Počet míst je omezený," radí prezident ValachyTour Vladimír Sušil.

Závodit bude také dvojnásobný držitel stříbra z olympijského veslování ve skifu Ondřej Synek.