Momentka z extraligového utkání mezi Zlínem a Karlovými Vary.

Momentka z extraligového utkání mezi Zlínem a Karlovými Vary. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Hokejisté Zlína znovu porazili Karlovy Vary. Podvanácté v řadě

• 0
Bez dvou nejlepších centrů, Čajánka s Leškou, dohrávali zlínští hokejisté domácí souboj s Karlovými Vary. Přesto potvrdili, že proti soupeři ze západočeských lázní se jim daří. Vítězství 1:0 bylo už dvanácté v řadě ve vzájemných zápasech.

"Výhru jsme vybojovali," podotkl útočník PSG Zlín Petr Holík, který ve 20. minutě zápas rozhodl. O tom, že nenastoupí Čajánek, bylo jasno už po dopoledním rozbruslení. Nemohl hrát kvůli svalovému zranění.

"Už jsem se nemohl dívat na to, jak hraju," s úsměvem glosoval Čajánek svou absenci. Jestli nastoupí ve středeční předehrávce proti Slavii, to zůstává nejasné.

Kvůli tomu, že kapitán nemohl obout brusle, nasadili trenéři Vlach s Turkem jen tři kompletní formace. Ovšem ve 31. minutě se jim sestava znovu rozpadla. Leška putoval předčasně do sprch kvůli faulu loktem.

"Oba jsou to zkušení hokejisté. Hrát bez nich bylo těžké," podotkl Holík, vedle gólmanů nejlepší muž zápasu.

Domácí uspěli proto, že lépe zvládli oslabení. Přežili nejen pětiminutové oslabení po Leškově vyloučení, ale ještě předtím zvládli dvouminutovou nevýhodu dvou hráčů. A v poslední třetině se ubránili i ve třech klasických oslabeních. "Vyloučení nás hodně srážela," uznal Holík, který rozhodl v přesilovce.

Týmu se podařilo to, co nezvládl v minulém utkání na Spartě. Na tříbodové vítězství mu stačil jediný gól. "Za tři body můžeme děkovat hlavně brankáři a disciplinovanému výkonu," vydechl si trenér Zlína Rostislav Vlach.

Radost z domácího úspěchu nepochybně měli i sázkaři. Jestli se některé zápasy dají označit za tutovku, jsou to bitvy Zlína s Karlovými Vary. Zlín zvítězil už podvanácté v řadě. Čím to je?

"Zlín sice změnil styl, ale dřív hodně bránil, což naše mužstvo nemá rádo," hledal vysvětlení trenér Karlových Varů Václav Baďouček. "Letošní zápasy ale mohly dopadnout tak i onak," připomněl, že úvodní utkání v sezoně vyhrál Zlín díky Tesaříkově brance v 57. minutě.

"Ve Varech to byla šťastná střela, dnes to bylo taky o gól. Ale někdy to tak je, že proti některému soupeři se vám daří a proti jinému vám to nejde. U nás je to například Plzeň," upozornil Vlach.