Petr Holík (vlevo) a Roberts Bukarts ze Zlína se radují z gólu.

Petr Holík (vlevo) a Roberts Bukarts ze Zlína se radují z gólu. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Hokejisté Zlína porazili Spartu a přiblížili se k desítce

• 0
Po nejlepším výkonu v sezoně zlínští hokejisté deklasovali Spartu 4:0 a znovu se přiblížili k týmům, které hájí postupová místa do předkola play-off. Útočník Robert Říčka, který letos skóroval šestkrát, včera přišel o pozici nejlepšího střelce zlínských hokejistů. Ale vůbec mu to nevadí. Právě naopak.

Díky tomu, že se na něj v interní tabulce dotáhli Oldrich Kotvan, Roberts Bukarts (dal dva góly) a Jan Maruna, Zlín vybojoval důležitou výhru. Doma porazil Spartu jasně 4:0.

„Výsledek vypadá jednoznačně, ale utkání jednoznačné nebylo,“ upozornil asistent trenéra PSG Zlín Juraj Jurík. „V každé třetině bychom našli důležité momenty, kdy nás podržel brankář.“

Libor Kašík byl opravdu nejdůležitější postavou domácí sestavy. Předvedl fantastický výkon, zlikvidoval 34 střel a podruhé v sezoně udržel čisté konto. Hlavně v první třetině z něj byli sparťané zoufalí. Kašík zneškodnil dvě tutovky Kanaďana Hamiltona i dvě velké šance kapitána Hlinky. A stejně úspěšný byl i ve zbytku zápasu.

„Šance jsme měli, ale v koncovce jsme tahali za kratší konec,“ posteskl si asistent trenéra Sparty Zdeněk Moták. „Chtěli jsme dát branku aspoň v poslední třetině, ale nevím, jak dlouho bychom museli hrát, abychom to zvládli.“

Neprůstřelný Kašík dodal spoluhráčům jistotu a ti toho dokonale využili. Gólové představení odstartoval tvrdou ránou v přesilovce Kotvan. Pak přišly dva zásahy Bukartse. Lotyšský útočník nejprve skóroval z ostrého úhlu, pak zakončil blafákem nádhernou kombinaci. Už se zdálo, že Pöpperle puk udrží, ale přece jen skončil v brance.

„Trenér nám pořád opakuje, že musíme hodně střílet. Tak jsem se toho držel,“ popsal Bukarts svou první trefu. „Zatímco první gól byl šťastný, druhý padl pěkný po hezké kombinaci.“

Pojistku přidal Maruna, jenž zblízka přesně zamířil do horního růžku. Bylo to krátce po polovině zápasu. „Moc jiných variant mi nezbývalo,“ culil se Maruna, který nezapomněl vyzvednout Kašíkův výkon. „V důležitých okamžicích nás podržel a díky tomu jsme měli vzadu klid.“

Zlínští hokejisté bodovali už počtvrté v řadě a potvrdili, že jejich výkon má stoupající tendenci. A hlavně se přibližují týmům, které jsou v tabulce nad nimi. Z dvanáctého místa ztrácejí na dvojici Třinec, Pardubice pouhý bod, na Vítkovice tři.

„Bodový nárůst nás těší,“ poznamenal Jurík. „V naší situaci je každý zápas strašně důležitý. Doufám, že v reprezentační pauze neztratíme elán a že po ní navážeme na současné výkony.“