VÁLÍ. Antonín Honejsek patří ke strůjcům zlínského úspěchu.

VÁLÍ. Antonín Honejsek patří ke strůjcům zlínského úspěchu. | foto: ČTK

Hokejistům Zlína vyšla víkendová mise: vyhráli ve Varech i v Litvínově

• 0
Hokejisté Zlína po pátečním vítězství v Karlových Varech uspěli i na ledě Litvínova. Vítězstvím 4:1 jen potvrdili, jak rádi do Litvínova jezdí - nevyhráli tam pouze v jednom z posledních devíti zápasů.

Při svém víkendovém výjezdu na západ Čech stihli hokejisté Zlína navštívit sobotní druholigový zápas svých fotbalových kolegů v Mostě.

Na zasněženém stadionu Josefa Masopusta viděli vítězství fotbalistů 3:0, které je o den později inspirovalo k vlastní výhře 4:1 v Litvínově. "Pro nás to byl hodně šťastný zápas," upozornil asistent zlínského kouče Juraj Jurík.

Na mysli měl první třetinu, kdy Zlín hrál pětkrát v oslabení, Litvínov trefil třikrát brankovou konstrukci a neplatnost jednoho domácího gólu stvrdil až videorozhodčí.

"Měli jsme jít do šatny a vést dva nebo tři nula," štvalo litvínovského kouče Vladimíra Jeřábka. "První třetinu jsme přežili díky štěstí a dobrému výkonu brankáře Horčičky," poznamenal Jurík.

Pak už však utkání patřilo hostujícímu týmu. Do vedení jej poslal ve 22. minutě svou šestou trefou v sezoně pohotový útočník Antonín Honejsek. Ručinský sice v polovině zápasu při dvojnásobné litvínovské přesilovce střelou z úhlu nachytal Horčičku, Zlínu však vrátil vedení v oslabení Holík.

"Bylo to čekání, kdo dá další gól. A povedlo se to nám," řekl zlínský asistent Jurík. Jeho týmu navíc přidal klid využitou přesilovkou Balaštík, který tak poté, co mu v domácím zápase s Vítkovicemi změnil kouč Vlach útočné parťáky, skóroval i ve druhém venkovním utkání v řadě.

"Po Jardově gólu jsme hráli pozorněji zezadu a domácí byli hodně nervózní," všiml si Jurík. O závěrečnou trefu se pak postaral Melenovský, který do sítě doklepl puk poté, co Balaštíkovu ránu zastavila tyč.

Zlín i bez pětice nemocných a zraněných hráčů výhrou jen potvrdil, jak mu Litvínov sedí. A cesty na led severočeského soupeře obzvlášť. Litvínov z devíti posledních domácích zápasů proti Zlínu vyhrál jen jednou.

"Každému sedí styl soupeře trošku jinak. A jak to vypadá, nám vyhovuje ofenzivní styl Litvínova. Jsme rádi, že proti němu sbíráme body," těší zlínského asistenta.

"Je hrozné, kolik zápasů jsme se Zlínem nevyhráli," dodal litvínovský kouč Jeřábek.