NEPUSTÍM TĚ. Hradecký útočník Pavel Černý si kryje tělem míč před obráncem

NEPUSTÍM TĚ. Hradecký útočník Pavel Černý si kryje tělem míč před obráncem Lukášem Kubáněm ze Slovácka. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Fotbalisté Slovácka ubránili body z Hradce Králové i v oslabení

• 0
Se dvěma pocity v neděli opouštěl trenér Slovácka Miroslav Soukup fotbalový stadion v Hradci Králové. Tím prvním byla radost, protože Slovácko vyhrálo 1:0 a poskočilo v ligové tabulce už na sedmé místo. Tím druhým ovšem nedobrý dojem z předvedeného výkonu. Soukupa mrzelo především to, že jeho hráči nedokázali navázat na herní projev z předešlých zápasů.

"S Jabloncem i Plzní jsme odehráli vyrovnaná utkání. Náš dnešní fotbal se mi ale vůbec nelíbil. Byl to spíš boj o míč a ani ten boj nebyl z naší strany dostatečný," kritizoval svůj tým Soukup.

Hradec zahrozil v první velké šanci utkání už v šesté minutě a ještě větší spálil ve dvacáté, kdy domácí Pavel Dvořák vypálil do nohou brankáře Miroslava Filipka.

Hradečtí na hřišti vládli, o to větší šok pro ně přišel v 35. minutě. Na pravé straně se uvolnil jeden ze slováckých hráčů, poslal nenápadný centr do pokutového území a Vít Valenta se dočkal své první ligové branky, když přesně zakončil podél brankáře Lindra.

Utkání Hradec Králové versus Slovácko ve videoreportáži

"Zaplať pánbůh za ten náš gól, který nás v tabulce posunul nahoru. Byli jsme ale hlavně šťastnějším týmem. Hradec měl převahu a byl útočnější," komentoval vítězství Soukup.

Slovácko muselo v Hradci přežít ještě hodně nepříjemných chvilek. Záložník David Pavelka dostal totiž už v prvním poločase jednu žlutou kartu. V 65. minutě, kdy šel příliš ostře do souboje, viděl druhou a musel opustit hřiště. Naštěstí pro Slovácko už domácí početní výhodu nevyužili.

Podle hradeckého kouče Václava Kotala doplatil jeho tým na to, že neumí rozebrat zformovanou obranu soupeře. "Slovácko se zásluhou gólu mohlo stáhnout do obrany a to nám dělá potíže. Ani přes pseudotlak se nedokážeme prosadit. A kdo nedá gól, nemůže vyhrát," dodal Kotal.

Na hráčích se podle něj projevila nervozita z důležitého utkání. Hradec po něm spadnul na dvanáctou příčku tabulky. "Hráči si byli vědomi toho, že tři body by nám pomohly do klidného středu tabulky. Asi proto byli nervóznější a často kazili," litoval Kotal.