Druholigoví fotbalisté Zlína uspěli na Spartě a dotáhli se na lídra

12:30aktualizováno  12:30
Skvělý vstup do sezony prožívají druholigoví fotbalisté Zlína. Po čtyřech kolech jsou bez porážky druzí v tabulce za Opavou jen vinou horšího skóre. Bilanci si vylepšili vítězstvím 1:0 na hřišti rezervy Sparty Praha. Jedinou branku vstřelil střídající Jiří Dobeš.

Zlínský Jakub Jugas (vpravo) v souboji s Lukášem Tomášem ze Znojma. | foto: Dalibor MichalčíkMF DNES

"Vítězství jsme doslova urvali bojovností a disciplínou," radoval se trenér FC Tescoma Alois Skácel. Pro Zlín to byla první venkovní výhra v roce 2011. Ovšem větší šance si vytvořili domácí.

"Postupem času ale bylo jasné, že kdo vstřelí první gól, vyhraje," upozornil Skácel. Rozhodující akce se zrodila v 76. minutě. Švach z levé strany odcentroval a střídající Jiří Dobeš pálil přesně. Byla to jeho první druholigová branka ve zlínském dresu.

"Soupeř nevyužil šanci a krátce na to jsme udeřili," pochvaloval si kouč Zlína.

Jenže v závěru se hosté museli bránit náporu Sparty. Navíc v deseti, protože v 78. minutě hřiště nuceně opustil kvůli druhé žluté kartě Petr Švach. "Zodpovědným výkonem a bojovností jsme výhru udrželi," podotkl Skácel.

Pomohl také brankář Dostál, který tři minuty před koncem lapil tutovku Slepičky.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Zlínský útočník Filip Chytil (ve žlutém) během přípravného utkání proti Slavii...
Hokejisté Zlína porazili na Zubr Cupu pražskou Slavii o čtyři góly

Hokejisté Zlína porazili v domácím prostředí v rámci Zubr Cupu prvoligovou pražskou Slavii 4:0. Berani tak navázali na středeční vítězství nad účastníkem EBEL...  celý článek

Gino van Kessel z Curacaa (vpravo) v souboji o míč s Césarem Montesem z Mexika.
Van Kessel už měl trénovat ve Zlíně, ale nedorazil. Klub chce Tecla

V úterý měl fotbalista Gino van Kessel poprvé trénovat se Zlínem. Na trénink nepřišel. A zřejmě ani už nedorazí. "Vypadá to, že to nevyjde," řekl zlínský...  celý článek

Sparťanský útočník Josef Šural (vlevo) v hlavičkovém souboji se Stanislavem...
Na Spartu můžeme jet s určitým klidem, říká Hofmann ze Slovácka

Při svém padesátém ligovém startu vstřelil druhou branku. „A zase proti Baníku. Uvítal bych, kdyby mi to tak šlo i proti ostatním soupeřům,“ smál se...  celý článek

Soutěž: vyhrajte první český elektrokočárek

Pohon, světla, automatické houpání a ohřívač stravy vám usnadní každý výlet.