Diskuze

Africký mor se k nám nedostane, ujišťují vepříny z okolí nálezu divočáků

Důkladné veterinární kontroly a spíše drobnější opatření. Takový dopad má čerstvý nález dvou divočáků nakažených africkým morem prasat ve Zlíně na vepříny v okolí. Ačkoliv veterináři zakázali lov divokých prasat v okolí, myslivci na základě pobaltské zkušenosti radí naopak hromadný odstřel.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Vzhledem k tomu, že nákaza není nebezpečná pro lidi, ale lidé mohou být jejími přenašeči a vzhledem k tomu že to je AFRICKÝ mor nutně se nabízí vysvětlení, že nám sem ten africký mor přivezl někdo z Afriky, nejspíše některý z těch tisíců pozvaných uprchlíků, o které opravdu nemáme zájem, a kteří procházeli naším územím.

0 0
možnosti

Na chorobu, která začne decimovat divoká prasata se čeká víc jak deset let.

nevím jak se přenáší, ale jak někdo píše níž - jedna strana věci je teorie, druhá praxe.

0 0
možnosti

Vepříny v okolí mají samozřejmě teoreticky pravdu, že africký mor se k nim nedostane. Jestli tomu tak bude i prakticky, se teprve uvidí.

1 0
možnosti

Zdá se, že myslivci mají spíše pravdu. Jakmile se totiž překročí určitá mezní koncentrace jakékoliv zveře, šíří se mezi nimi nákaza mnohem rychleji. V přírodě ve spousta případů nákazy vymizí jen tím, že valná většina zvěře vymře a ten přežívájicí zbytek má tak malou koncentraci, že se nákaza dále nešíří.

U divokých prasat to navíc může být umocněné tím, že divoká prasata, pro které je maso lahůdka a v přírodě běžně likvidují uhynulá zvířata, mohou začít požírat mrtvoly divokých prasat uhynulých na tento mor.

4 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
2 0
možnosti