Diskuze

Češi za zbožím na Slovensko už nejezdí tak často. Přesto tam je větší výběr

Doby, kdy Češi z pohraničí jezdili nakupovat ve velkém na Slovensko díky výhodnému kurzu slovenské koruny, už jsou dávno pryč. Jak vypadají nákupy ve slovenském Trenčíně, popisuje reportáž MF DNES. Oblíbené místo českých zákazníků doplácí na kurz eura.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

vlára

17. 11. 2010 19:55
Si . . . . . . . . . . . . . ? ! ? !

Si asi děláte srandu, Možná že se kdysi (za totality)  jezdilo nakupovat >>>konkretně do Trenčína ale po rozdělení republiky došlo na Svk k neskutečnému zdražení všeho a tak je tomu doposud , já jezdím služebně na Svk každý týden tak nechápu o čem "je řeč" ? ? ? Je zjímavé že parkoviště před Tescem v Uh.Bodě a nebo před Penny ve Val.Kloboukách je plné slovenských SPZ kdežto na Svk se dají spočítat české na prstech jedné ruky>>>tak toto  je opravdu "hodnotný" článek  ! ! ! Rv

0 0
možnosti

Henri

18. 11. 2010 10:06
Re: Si . . . . . . . . . . . . . ? ! ? !

Možno si si mal lepšie prečítať článok. Je tam jasne napísané, že že V Trenčíne sú rovnaké ceny ako v Zlíne, ale je tam lepší výber značkového tovaru. Pre socky od vás i od nás je cenovo výhodnejšie Poľsko. Pre Slovákov je v Čechách výhodnejší väčší nákup hlavne niektorých potravín (maslo, mlieko, ...) a to kvôli nižšej DPH. Pre Čechov je zas u nás lacnejší benzín, ale hlavne nafta. Inak tu nič nezdražilo - inflácia je rovné 1% ( v ČR 2%), ale ľudia sú frfľoši a vnímajú infláciu omnoho vyššiu. Takže článok je celkom reálny. Keď už bol spomenutý Trenčín - Čechov sem chodia zástupy. Ale nie kvôli lacným nákupom, ale kvôli mestskej turistike. Trenčín je jedno z mála zachovalých stredovekých kráľovských miest a aj vďaka hradu, historickému podhradiu a centru a búrlivému nočnému životu sa tu môžu kultúrne vyžiť aj ľudia z UH a UB, kde - bez urážky chcípnul pes.

0 0
možnosti