Bedřich Köhler

Bedřich Köhler | foto: MF DNES

Budějovice, nebo Pardubice? Soupeře pro čtvrtfinále určí hokejistům Zlína až poslední kolo

• 0
České Budějovice, nebo Pardubice. Jeden z těchto týmů bude soupeřem zlínských hokejistů ve čtvrtfinále play-off. Jméno se dozví teprve v neděli po posledním kole základní části, které sehrají v Plzni. "Vybírat si nemůžeme. Počkáme, jak to dopadne," poznamenal asistent trenéra PSG Zlín Rostislav Vlach.

Mužstvo nemá ani jisté, zda vyřazovací část začne v domácím prostředí. Po porážce 2:3 v prodloužení od Pardubic kleslo na čtvrté místo v tabulce. V posledním kole se může posunout na třetí příčku, ale také klesnout na páté místo.

"O to víc nás mrzí, že jsme prodloužení nezvládli," posteskl si zlínský útočník Roman Vlach. Domácí přitom souboj s Pardubicemi začali výborně, už ve druhé minutě šli do vedení. Balaštíkovi stačilo v přesilovce pouhých čtrnáct vteřin na to, aby tečoval Linhartovu střelu.

Pardubice ovšem díky Špirkovi skóre otočily a měly další šance na zvýšení náskoku. Zlín se nemohl dostat do tempa, i tak vyrovnal. Vlach devatenáct vteřin před druhou sirénou prostřelil Růžičku. "Udělali jsme hloupou chybu, která nás stála lepší výsledek," posteskl si kouč Pardubic Josef Jandač.

Zlín v poslední třetině častěji střílel, ovšem skóre už se nezměnilo. V prodloužení to dlouho vypadalo, že rozhodnou nájezdy. Zlín na ně spoléhal, minule v nich uspěl v Karlových Varech. Jenže v 63. minutě útočník Kolář rozjásal skupinku hostujících fanoušků. "Doplatili jsme na zbytečnou chybu v obranném pásmu," litoval zlínský asistent Vlach.